Felietony

Wyciekły specyfikacje nowych MacBooków?

Konrad Kozłowski
Wyciekły specyfikacje nowych MacBooków?
9

Myślałem, że nic ciekawego nie ukaże się już do 11 czerwca, jednak oazuje się, że niczego nie można być pewnym. Do Internetu wyciekły zdjęcia domniemanej specyfikacji nowych MacBooków. Rewolucji nie ma i pojawiło się kilka niewielkich zmian. Najważniejszą informacją jest to, że zapowiadany ekran Ret...

Myślałem, że nic ciekawego nie ukaże się już do 11 czerwca, jednak oazuje się, że niczego nie można być pewnym. Do Internetu wyciekły zdjęcia domniemanej specyfikacji nowych MacBooków. Rewolucji nie ma i pojawiło się kilka niewielkich zmian. Najważniejszą informacją jest to, że zapowiadany ekran Retina najprawdopodobniej nie trafi do notebooków od Apple. Przynajmniej jeszcze nie w tym roku.

Temat ekranów Retina, które miałyby pojawić się w najnowszych modelach MacBooków pojawiał się nie raz. Podobnie jak w przypadku zwiększenia ekranu w nowym iPhonie, i tutaj takie rozwiązanie ma swoich popleczników, ale są też i tacy, którzy nie widzą w tym po prostu sensu. Najprawdopodobniej oznaczałoby to zmniejszenie czasu pracy na baterii z którego słyną MacBooki i wielu użytkowników mogłoby tego nie zaakceptować. Co więc pojawi się w nowych MacBookach?

Rozdzielczość ekranu w przypadku 13 calowego modelu pozostanie niezmieniona i zachowa 1280 na 800 pikseli. To czego wszyscy oczekują, czyli układów Ivy Brydge od Intela powinno stać się faktem. Aktualizacji doczekają się porty USB, które obsługiwać będą teraz urządzenia USB 3.0. Nowością ma być również łączność Bluetooth 4.0.

Specyfikacja wskazuje również, że zachowany zostanie napęd optyczny, o którego usunięciu mówiło się od jakiegoś czasu. Byłby to dość odważny krok, ponieważ wielu użytkowników nadal swoje zdjęcia, filmy czy aplikacje trzyma właśnie na płytach. Takie drastyczne ograniczenie mogłoby odstraszyć potencjalnych nabywców nowych MacBooków. Kolejną informacją jest, że MacBook z ekranem o wielkości 15 cali ma zostać wyposażony w nowy układ graficzny NVIDIA GeForce 650M.

Serwis 9to5mac.com donosi, że nowych odsłon doczekają się również stacjonarne iMaki i Maki Pro, które pozostawały niezmienione od kilku lat. Mówi się też o 15 calowym ultrabooku, który ma zaanonsować wyparcie w przyszłości serii Pro MacbBooków przez lekkie i niewielkie MacBooki Air.

A jakie są Wasze oczekiwanie wobec nowych MacBooków czy iMaków?

Źródło, grafiki: 1, 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

WWDCMacbookimacmac pro