Apple

Konferencja WWDC 2019 już wkrótce. Podpowiadamy kiedy startuje prezentacja i gdzie można ją będzie obejrzeć

Kamil Świtalski
Konferencja WWDC 2019 już wkrótce. Podpowiadamy kiedy startuje prezentacja i gdzie można ją będzie obejrzeć
2

Już za kilka dni startuje konferencja WWDC 2019. Podpowiadamy o której zasiąść by nie przegapić jej najważniejszego punktu — prezentacji, a także gdzie można ją będzie obejrzeć.

Konferencja WWDC, czyli Worldwide Developers Conference, to jedna z najważniejszych imprez organizowanych przez Apple. Obok jesiennych zapowiedzi premier nowych urządzeń, to właśnie WWDC jest najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem. Tam gigant z Cupertino dzieli się informacjami na temat nadchodzących wersji systemów — zarówno mobilne iOS, watchOS, jak i tworzony z myślą o komputerach firmy macOS. Prawdopodobnie nie zabraknie także tvOS. Impreza potrwa pięć dni — WWDC 2019 zaplanowane zostało na 3-7 czerwca. Najważniejszą jego częścią z perspektywy osób które nie zjawią się na miejscu będzie, oczywiście, otwierający wydarzenie Keynote.

Zobacz też: WWDC 2019. Co Apple szykuje dla deweloperów w tym roku?

Kiedy startuje prezentacja WWDC 2019?

Keynote WWDC 2019 startuje w poniedziałek, 3. czerwca o godzinie 19 polskiego czasu (10 AM Pacific Time). I jeżeli nie wypełniliście wniosku o akredytację kilka miesięcy temu (uiszczając przy tym opłatę wynoszącą blisko 1600 USD) to prawdopodobnie nie jesteście na miejscu. Ale spokojnie, od lat firma pozwala oglądać uroczyste rozpoczęcie kierowanej ku deweloperom imprezy także w internecie!

Zobacz też: Podsumowanie WWDC 2019 — wszystko co musisz wiedzieć!

Gdzie oglądać prezentację WWDC 2019?

Keynote WWDC 2019 oglądać można na dedykowanej stronie, którą Apple przygotowało specjalnie na tę okazję. Tam można będzie na bieżąco śledzić Worldwide Developers Conference 2019 — i bez większych komplikacji uruchomić ją będzie można zarówno w przeglądarce Safari, jak i Chrome czy Firefoxie. Na tym jednak jeszcze nie koniec — bowiem użytkownicy ekosystemu Apple będą mogli oglądać keynote WWDC 2019 w specjalnie na tę okazję przygotowanej konferencyjnej aplikacji — można ją już pobrać w App Store.

Zobacz też: Wreszcie zmiany, czyli czego spodziewać się po iOS 13

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu