Felietony

Rewolucja Apple: koniec z 3D Touch, powrót iPhone SE 2

Albert Lewandowski
Rewolucja Apple: koniec z 3D Touch, powrót iPhone SE 2
74

Nie da się ukryć, że nadchodzą poważne zmiany we wszystkich smartfonach Apple. Najbardziej ucieszy jednak fakt, że Amerykanie dalej pracują nad iPhone'm SE 2, a ten szykuje się na prawdziwy hit sprzedaży.

Poważne zmiany na 2019 rok

O samych iPhone'ach XI mieliśmy okazję sporo dowiedzieć się w kwietniu, kiedy to też udało się potwierdzić wcześniejsze doniesienia o kontrowersyjnym wyglądzie modułu potrójnego aparatu i zachowaniu dużego, prostokątnego wcięcia w ekranie. Okazuje się jednak, że producent szykuje jedną, ważną nowość. Inna sprawa czy będzie ona ciepło przyjęta przez klientów.

W nadchodzących flagowcach zabraknie już 3D Touch. Technologia ta ma zostać zastąpiona przez nowsze rozwiązanie, ale na razie trudno stwierdzić, jak będzie ono działać i czy rzeczywiście okaże się lepsze. Znając przywiązanie Apple do takich elementów, możemy być pewni, że w dłuższej perspektywie będzie to nawet lepsza technologia.

Przeczytaj również: Informacje o iPhone XI.

Nie mogło zabraknąć także informacji o iPhonie XR 2. Tym razem otrzyma już 4, a nie 3 GB RAM i będzie mógł pochwalić się podwójnym aparatem. Moim zdaniem pozwoli to stać się mu znacznie ciekawszą propozycją i samo Apple będzie mogło liczyć na to, że poprawi wciąż świetne, lecz spadające wyniki sprzedaży.

Wiecznie żywy iPhone SE 2

Teraz ponownie pojawiły się wieści o przygotowywanym iPhone SE 2. Na jego premierę mielibyśmy jeszcze poczekać do 2020 roku, natomiast technicznie ma wykorzystywać podzespoły z iPhone 8. Oznacza to układ Apple A11, 2 GB RAM, 64 lub 256 GB pamięci oraz aparat główny 12 Mpix z f/1.8. Bez rewelacji, ale w połączeniu z niewielkim ekranem IPS miałby szansę stać się prawdziwym hitem sprzedaży.

Wiele osób wciąż decyduje się na wzięcie pierwszej generacji iPhone'a SE. W sumie na rynku brakuje niewielkich urządzeń mobilnych i reszta producentów nawet nie próbuje uzupełnić tej luki. Myślę, że mimo wszystko Apple zdecyduje się na powrót do tej kategorii, szczególnie że mogą tu liczyć na silne zainteresowanie ze strony fanów ich produktów.

Wielkie zmiany w 2020 roku

Na poważniejsze modernizacje techniczne będziemy mogli liczyć w przypadku flagowych iPhone'ów na 2020 rok. Warto wspomnieć, że już wszystkie mają oferować obsługę sieci 5G, a to będzie ważny krok w drodze do popularyzacji tej technologii łączności. Ponadto pojawi się w nich ultradźwiękowy skaner linii papilarnych w ekranie.

Interesująco zapowiada się również system gestów, bazujący na przedniej kamerce. Jestem bardzo ciekaw, co dokładnie producent zamierza tu zaproponować użytkownikom i jakie będą konkretne zastosowania dla tego systemu. Niewątpliwie dopracowane rozwiązanie, umożliwiające sterowanie gestami szybko stałoby się hitem i w krótkim odstępie czasu miałoby szansę zadebiutować w sprzęcie konkurencji z Androidem. Zobaczymy jednak, co z tego wyjdzie.

Moim zdaniem tegoroczne iPhone'y będą nudne. W zasadzie nie szykują się żadne poważne nowości, ponieważ na te musimy poczekać aż do 2020. Ciekawe też jak będą wyglądać statystyki sprzedaży za czwarty kwartał 2019 roku.

źródło: iDownloadBlog

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu