Apple

WWDC 2019. Co Apple szykuje dla deweloperów w tym roku?

Piotr Kurek
WWDC 2019. Co Apple szykuje dla deweloperów w tym roku?
0

Już na początku czerwca Apple będzie gościło deweloperów z całego świata na corocznej konferencji WWDC 2019. To właśnie wtedy poznamy iOS 13 i najnowszą odsłonę pozostałych systemów operacyjnych urządzeń amerykańskiego giganta.

Od 3 do 7 czerwca w San Jose, w stanie Kalifornia trwać będzie wielkie święto Apple. Konferencja deweloperska WWDC 2019 to świetny czas by zaprezentować światu najnowsze rozwiązania programowe. iOS, macOS, tvOS, watchOS — to najważniejsze systemy operacyjne napędzające miliony urządzeń na całym świecie. Podczas konferencji prowadzone będą panele i prelekcje dla deweloperów z całego świata, którzy będą mogli z pierwszej ręki dowiedzieć się o nadchodzących zmianach i sposobach prostszego tworzenia gier i aplikacji na smartfony, czy komputery.

Zobacz też: Podsumowanie WWDC 2019 — wszystko co musisz wiedzieć!

Na WWDC 2019 zaprezentowany zostanie iOS 13

W dniu otwierającym tegoroczne WWDC będzie miał miejsce keynote z udziałem Tima Cooka, na którym zostanie zaprezentowana najnowsza odsłona systemu operacyjnego iOS. O iOS 13 plotkuje się od miesięcy, pierwsze wzmianki o nowej wersji pojawiły się krótko po premierze iPhone’a Xs i Xr. Co prawda o samej trzynastce wciąż nie wiemy zbyt wiele, ale możemy się domyślać, że Apple będzie chciało nas zaskoczyć czymś więcej, niż tylko jego optymalizacją. Mówi się o odświeżeniu interfejsu, wprowadzeniu systemowego trybu ciemnego i nowych rozwiązaniach skierowanych do posiadaczy iPadów — miedzy innymi bardziej zaawansowany system zarządzania plikami.

Apple wysłało do mediów zaproszenie na keynote otwierający WWDC19

Zobacz też: Wreszcie zmiany, czyli czego spodziewać się po iOS 13

Na nadchodzącym WWDC 2019 zaprezentowany zostanie też mechanizm uniwersalnych aplikacji dla iOS i macOS. Projekt Marzipan, o którym pisałem kilka tygodni temu, ma ułatwić tworzenie gier i programów zarówno na smartfony, jak i komputery, bez konieczności przepisywania ich na nowo.

Zobacz też: Apple stawia na uniwersalne aplikacje iOS i macOS

By dostać się na konferencję WWDC 2019 trzeba być zarejestrowanym deweloperem i wziąć udział w loterii, która wyłoni osoby mogące kupić bilet na całą imprezę — a ten tradycyjnie już kosztuje 1599 dolarów amerykańskich. Zgłoszenia można było wysyłać do 20 marca logując się na oficjalnej stronie wydarzenia. Apple przygotowało także 125 miejsc dla stypendystów, którzy mają szansę wygrać darmową wejściówkę na imprezę wraz z przelotami i zakwaterowaniem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu