Apple

AirPods 2: wszystko co wiemy o nowych słuchawkach Apple

Kamil Świtalski
AirPods 2: wszystko co wiemy o nowych słuchawkach Apple
5

Jeżeli wierzyć przeciekom i analizom specjalistów, druga generacja słuchawek Apple AirPods 2 coraz bliżej. Co dotychczas wiemy na ich temat?

Plotki o nowej generacji słuchawek AirPods, czyli Apple AirPods 2, pierwszy raz pojawiły się kilka dobrych miesięcy temu. I od tego czasu — stale się nasilają. Zgodnie z przewidywaniami rynkowych analityków — miałyby trafić na rynek jeszcze tej wiosny. Na ten moment Apple wciąż milczy na temat ich najnowszego akcesorium — ale zapowiedziana na 25. marca wiosenna konferencja Apple (zobacz: It’s Show Time. Apple zaprasza na konferencję. Zapowiada się interesująco) rozbudza nadzieję zainteresowanych, że to właśnie tam doczekamy się oficjalnej zapowiedzi nowych bezprzewodowych słuchawek od giganta. Czego, według dotychczasowych informacji, możemy spodziewać się po Apple AirPods 2, nowej generacji słuchawek?

Apple AirPods 2: wszystko co musisz wiedzieć

Jako że informacje na temat słuchawek Apple AirPods 2 napływają do nas z różnych źródeł od jakiegoś czasu, warto byłoby je zebrać w całość by wiedzieć, czego spodziewać możemy się po nowej generacji sprzętu. Może planujący zakup dostępnego obecnie modelu postanowią wstrzymać się z zakupem i zaczekać nieco dłużej? Prawdopodobnie będzie to najrozsądniejsze rozwiązanie — bo nawet jeżeli nowe opcje ich nie przekonają, to prawdopodobnie będzie można spodziewać się niższych ceny obecnego modelu.

Najważniejszymi nowościami w AirPods 2 miałoby być wsparcie dla funkcji zdrowotnych (to żadne zaskoczenie — gigant od kilku lat przykłada do nich ogromną wagę). Poza tym słuchawki doczekać miałyby się także redukcji szumów i "odcinania" (czyli tzw. noise cancellingu), a także bezprzewodowego ładowania. Ta ostatnia z funkcji jest o tyle istotna, że miałaby zbiec się z premierą ładowarki AirPower. Tej samej, której premiera jest stale odkładana w czasie. Ponadto urządzenie miałoby korzystać z nowego czipu W2, który pozwoliłby o nawet 50% mniejsze zużycie energii. Jeżeli zaczynacie już przeliczać to na dwukrotnie dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu — to... przestańcie. Jeżeli faktycznie AirPods 2 doczekają się zestawu czujników skupiających się na funkcjach zdrowotnych, a do tego zaoferują noise cancelling — będą one przecież wymagały zasilania. Ostatnią z nowości o której się plotkuje jest Siri, która miałaby non-stop nasłuchiwać wszystkiego co dzieje się w naszym otoczeniu, a także wysłuchiwać naszych komend bez konieczności sięgania po słuchawki czy urządzenie, na którym mielibyśmy ją uruchomić.

W kwestii projektu — mówi się, że kształt słuchawek miałby pozostać bez zmian. Możliwe jednak, że druga generacja słuchawek AirPods doczeka się nowego wariantu kolorystycznego — i niebawem można będzie cieszyć się też czarnymi słuchawkami od Apple.

Apple AirPods 2: data premiery i cena

Tak długo jak AirPods 2 są w strefie plotek, nie znamy jeszcze żadnych szczegółów związanych z premierą urządzenia. Zapowiedź wiosennej konferencji daje nadzieję, że potwierdzą się słowa analityków, informujących że druga generacja bezprzewodowych słuchawek miałaby trafić w ręce użytkowników jeszcze w pierwszym półroczu 2019. W kwestii ich ceny — od dawna słyszymy, że tanio nie będzie. Podobno kwota którą przyjdzie nam zapłacić za AirPods 2 ma przebijać 800 złotych, które trzeba zapłacić za AirPodsy pierwszej generacji w oficjalnych kanałach dystrybucji Apple.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu