Windows

Wszystko wskazuje na to, że Windows Phone 8.1.1 build 14203 pojawi się już niedługo!

Jakub Szczęsny
Wszystko wskazuje na to, że Windows Phone 8.1.1 build 14203 pojawi się już niedługo!
24

W dniu wczorajszym Microsoft zaprezentował aktualizację dla aplikacji Oszczędzanie Baterii. Do tej pory nie wiadomo było nic na temat changeloga dla tego elementu systemu, opierano się głównie na tym, co było widać na pierwszy rzut oka w aplikacji. W nocy natomiast Microsoft zaktualizował list...

W dniu wczorajszym Microsoft zaprezentował aktualizację dla aplikacji Oszczędzanie Baterii. Do tej pory nie wiadomo było nic na temat changeloga dla tego elementu systemu, opierano się głównie na tym, co było widać na pierwszy rzut oka w aplikacji.

W nocy natomiast Microsoft zaktualizował listę zmian dla tej aplikacji i okazuje się, że odwołuje się ona do kolejnej kompilacji systemu Windows Phone. Build 14203 jest nieco nowszy niż ten, który do tej pory gości na urządzeniach uczestniczących w programie deweloperskim Microsoftu. To oznacza wprost, że już niedługo osoby korzystające z programu Preview for Developers mogą oczekiwać kolejnej aktualizacji systemu.

Nowa aplikacja Oszczędzanie Baterii pozwala na dokładniejszy podgląd zużycia energii przez aplikacje zainstalowane w smartfonie. Od teraz można je filtrować na podstawie tego, czy w ogóle zgłosiły one jakiekolwiek wykorzystanie energii oraz ich uprawnień w stosunku do działania w tle. Ponadto, rozpiskę drenażu baterii można także przeglądać ustalając widełki czasowe - z ostatniej doby, dwóch dób oraz z ostatniego tygodnia.

W kompilacji 14203 będzie można także przypiąć aplikację oszczędzania baterii do szybkich ustawień w Centrum Powiadomień systemu Windows Phone, dzięki czemu zlikwidowana zostanie konieczność żmudnego przechodzenia z ekranu do ekranu by aktywować tryb oszczędzania baterii. Ponadto, aplikacja otrzyma swój pełnoprawny aktywny kafelek Live Tile.

Microsoft na razie nie mówi nic na temat aktualizacji dla mobilnego systemu operacyjnego - wiadomo jednak, że te zazwyczaj są udostępniane co 3-4 tygodnie, a poprzednia zaczęła trafiać do uczestników programu Preview for Developers w czwartek trzy tygodnie temu.

Źródło: Windows Central

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu