Bezpieczeństwo w sieci

Wszystko co umieścisz w Internecie, ma dużą szansę zostać tam na zawsze

Grzegorz Ułan
Wszystko co umieścisz w Internecie, ma dużą szansę zostać tam na zawsze
7

Dostaliśmy właśnie na email infografikę od PayU, ilustrującą podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci. Być może dla większości z Was wygląda na dość banalną, a my i tak, co jakiś czas, uczulamy Was na niektóre poruszane w niej kwestie. Jednak uważam, że tego nigdy za wiele i warto przypominać i wpaj...

Dostaliśmy właśnie na email infografikę od PayU, ilustrującą podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci. Być może dla większości z Was wygląda na dość banalną, a my i tak, co jakiś czas, uczulamy Was na niektóre poruszane w niej kwestie. Jednak uważam, że tego nigdy za wiele i warto przypominać i wpajać te zasady nieustannie.

W moim odczuciu na szczególną uwagę zasługują punkty 4 i 5, o których ostatnio słyszymy i doświadczamy najczęściej. O zasadzie, że coś raz wrzucone do sieci będzie żyło wiecznie często zapominamy, a phishing, choć w polskim wydaniu zwykle dość nieudolnie wykorzystywany (między innymi treść żywcem z translatora wklejana), czasem trafia do mniej uświadomionych użytkowników, powodując nieodwracalne w skutkach straty.

Osobiście miałbym jedną uwagę do tej infografiki, co do zalecenia wpisywania haseł jedynie "z palca", bo nie uwzględnia ona zagrożenia ze strony keyloggerów, ale przy założeniu, że zastosowaliśmy się do wszystkich pozostałych punktów, ewentualność ta jest mało prawdopodobna. Pozostałe pozycje są dla Was raczej oczywiste, jednak też dla mało obeznanych w sieci użytkowników, pomijane przy korzystaniu z komputera w sieci. Więc, jeśli należycie do tej uświadomionej grupy, proszę - podajcie dalej.

Foto Lock Full collection of icons via Shutterstock.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu