Wearables

WSZYSTKIE smartwatche Basis Peak do zwrotu! Mają problemy z przegrzewaniem się

Tomasz Popielarczyk
WSZYSTKIE smartwatche Basis Peak do zwrotu! Mają problemy z przegrzewaniem się
Reklama

Jesteście posiadaczami zegarka Basis Peak? Szykujcie go do zwrotu. Producent poinformował o problemach z przegrzewaniem się urządzenia, których niestety nie da się wyeliminować aktualizacją software'u

Przyczyną zakrojonej na szeroką skalę akcji mają być problemy urządzeń z przegrzewaniem się. Producent otrzymał kilka zgłoszeń, których autorzy skarżyli się na dyskomfort spowodowany wysokimi temperaturami obudowy. Sprawę ujawniono już w pierwszej połowie lipca br. Wówczas użytkownicy mogli zwrócić swoje zegarki i otrzymać zwrot kosztów, ale nie musieli tego robić - obiecano bowiem rozwiązać problem za pomocą aktualizacji oprogramowania. Niestety okazało się to ostatecznie niemożliwe. Zegarek nadal zagraża zatem zdrowiu osoby go noszącej. Wszystkie egzemplarze mają zatem wrócić do producenta.

Reklama

Oczywiście posiadacze urządzeń otrzymają pełen zwrot kosztów poniesionych podczas zakupu zegarka. Szczegołowe informacje na ten temat oraz procedurę zwrotu opisano na dedykowanej stronie pod adresem mybasis.com/safety. Co ciekawe, wraz ze zwrotem urządzeń do producenta ogłoszono też wyłączenie serwerów usługi, w której przechowywane były dane  Ma to nastąpić 31 grudnia. Do tego czasu możliwe będzie pobranie zgromadzonych tutaj danych fitness. Później dostęp zostanie zablokowany.

Basis został przejęty przez Intela w 2014 roku. Za firmę zapłacono niebagatelną kwotę 100 mln dolarów. Peak jest natomiast mocno wyróżniającym się na tle innych smartwatchy urządzeniem wyposażonym w bardzo precyzyjny czujnik pulsu. Działa on przez cały czas, co pozwala skuteczniej dokonywać pomiarów aktywności fizycznej. Oprócz tego zegarek analizuje sen, wyświetla powiadomienia, działa jako alarm, a po ostatniej aktualizacji pozwala również na sterowanie odtwarzaczem muzycznym. Monochromatyczny wyświetlacz nie potrzebuje zbyt wiele energii, co przekłada się na stosunkowo długi czas pracy na jednym ładowaniu. To wszystko w połączeniu z bardzo rozbudowaną aplikacją czyni Peaka bardzo ciekawym urządzeniem. Czy też właściwie czyniło... bo zegarek jest już właściwie trupem.

Intel nie jest pierwszą i ostatnią firmą, która boryka się z tego typu problemami. Wcześniej ze sprzedaży zegarka Urbane Watch 2 wycofywało się LG. Fitbit miał natomiast problemy z wywołującymi alergię gumowymi opaskami. Wpadek nie ustrzegło się nawet Apple, choć tu chodziło raczej o baterie w Macbookach. Akumulatory stały się też przyczyną masowej wymiany tabletów Shield Nvidii. Jak widać tego typu sytuacje nie są niczym nadzwyczajnym. W przypadku Basis Peaka niestety oznaczają ostateczną śmierć urządzenia oraz powiązanych z nią usług.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama