Startups

Wroom.pl - agregator ogłoszeń motoryzacyjnych

Grzegorz Marczak
Wroom.pl - agregator ogłoszeń motoryzacyjnych
26

Wroom.pl - to nowy startup dzięki, któremu w łatwy i szybki sposób będziemy mogli znaleźć samochód w serwisach takich jak gratka.pl, otomoto.pl czy allegro.pl. Właścicielem serwisu jest ta sama firma która stworzyła wortal motoryzacyjny v10.pl Czyli Wroom zbiera dane z serwisów motoryzacyjnych...


Wroom.pl - to nowy startup dzięki, któremu w łatwy i szybki sposób będziemy mogli znaleźć samochód w serwisach takich jak gratka.pl, otomoto.pl czy allegro.pl. Właścicielem serwisu jest ta sama firma która stworzyła wortal motoryzacyjny v10.pl

Czyli Wroom zbiera dane z serwisów motoryzacyjnych w polsce (chodzi oczywiście o serwisy ogłoszeniowe) a następnie tworzy z nich jedną bazę z ogłoszeniami w której poszukujemy naszego wymarzonego auta. Dzięki wroom więc możemy zaoszczędzić czas, który stracilibyśmy na przeglądaniu kilku serwisów z ogłoszeniami.Dodatkowymi atutami wroom.pl mają być:

  • możliwość znalezienia auta według dowolnych kryteriów wyszukiwania - szukając srebrnego Opla Astry tylko z Radomia, wpisujemy po prostu: "opel astra srebrny radom",
  • sprawdzenie średnich cen samochodów w Polsce i zagranicą, na wykresie ukazującym się automatycznie nad każdym wynikiem szukania
  • ogłoszenia z zagranicznych serwisów przetłumaczone na język polski, wraz z opisem i ceną przeliczoną na złotówki
  • możliwość zamówienia nowych ogłoszeń na e-mail, zdefiniowanych według własnych kryteriów

Przyznam, że najciekawiej dla mnie brzmi opcja powiadamiania o nowych ofertach według zbudowanych przez nas kryteriów. Jeśli szukamy konkretnego samochodu, który nie jest częstym gościem w ogłoszeniach to ta funkcja będzie w sam raz dla nas.

Zastanawiam się jedynie jak ułoży się współpraca wroom.pl z serwisami, z których ciągnie on dane (bo z tego co wiem jest to robione przez API a przez wyciąganie danych ze stron).

Czy będą one łaskawym okiem patrzyć na to jak ktoś na bazie ich serwisów buduje kolejny serwis, który będzie zarabiał pośrednio na tym (reklamy), że wyświetli dane o ogłoszeniach z ich serwisu?

Ps. Ciekawe co by było gdyby zrobić wyszukiwarkę cen bazującą na danych z skapiec.pl, ceneo.pl i nokaut.pl itp - ktoś spróbuje (a może już jest) ?

Podsumowując wroom.pl na pewno będzie przydatnym narzędziem do wyszukiwania samochodów, jest to jeden z tych startupów które dają użytkownikom realne korzyści (a nie tylko wirtualnych znajomych).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu