Świat

Społeczność przez Excela?

Grzegorz Marczak
Społeczność przez Excela?
1

EXpresso to startup oferujący nam możliwość wgrywania, edytowania oraz dzielenia się swoimi arkuszami kalkulacyjnymi z programu excel. Mamy już serwisy w których dzielimy się swoimi filmami, muzyką, swoimi dokumentami więc przyszedł czas na dzielenie się i wspólną prace nad arkuszami kalkulacyjn...

EXpresso to startup oferujący nam możliwość wgrywania, edytowania oraz dzielenia się swoimi arkuszami kalkulacyjnymi z programu excel.

Mamy już serwisy w których dzielimy się swoimi filmami, muzyką, swoimi dokumentami więc przyszedł czas na dzielenie się i wspólną prace nad arkuszami kalkulacyjnymi.

EXpresso daje nam jednak coś więcej, wśród funkcjonalności serwisu do najciekawszych moim zdaniem można zaliczyć możliwość udostępniania innym użytkownikom wybranego arkusza lub wybranej komórki (zakresu komórek). W serwisie możemy ustalić jaki poszczególni użytkownicy będą mieli dostęp do naszych kalkulacji (możemy ukryć przed wszystkimi nasze formuły a dać jedynie dostęp do wypełniania danych). Możemy śledzić zmiany w naszych arkuszach a nawet ustawić tak zwane alarmy w momencie kiedy wybrane pola ulegną zmianie, system prowadzi za nas kontrolę wersji oraz umożliwia porównywanie naszych plików excelowych z plikami innych użytkowników itp.

Oczywiście tak jak przystało na serwis społecznościowy nie zabrakło w nim tagów, notatek oraz możliwości dodawania znajomych.

Serwis jest w tej chwili darmowy ale jego ostateczna wersja ma być płatna (co prawda mają nie być to duże pieniądz bo około 10 USD).

Pytanie najważniejsze to po co? - i tutaj odpowiedzi może być tyle ilu użytkowników, można użyć serwisu do pracy grupowej nad skomplikowanymi arkuszami, można korzystać z niego jako z miejsca gdzie wiele osób wprowadza dane do jednego pliku bez potrzeby szukania wyrafinowanych narzędzi do tego celu, wreszcie można korzystać z niego jak z serwisu z ściągami gdzie szukamy odpowiedzi na trudne pytania.

Czy jednak wszelkiego rodzaju arkusze kalkulacyjne online nie spełniają w założeniach podobnych funkcji ? - a może użytkownicy docenią rozszerzoną funkcjonalność jaką oferuje ten serwis w porównaniu do konkurencji. Trudno jest teraz ocenić ale myślę, że warto obserwować rozwój tego serwisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu