Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Wrażenia i opinie pod każdym postem na Facebooku - czy to coś nowego?

GM
Grzegorz Marczak
24

Kilka tygodni temu pierwszy raz zobaczyłem, że w statystykach stron pojawiła się informacja o dziennej ilości odsłon postów. Liczba pokazywana w tym miejscu jest tak duża iż uznałem tę informacje jako mało przydatna - bo nie wierzę aby mój fan page generował 83 tysiące odsłon dziennie. Wczoraj j...

Kilka tygodni temu pierwszy raz zobaczyłem, że w statystykach stron pojawiła się informacja o dziennej ilości odsłon postów. Liczba pokazywana w tym miejscu jest tak duża iż uznałem tę informacje jako mało przydatna - bo nie wierzę aby mój fan page generował 83 tysiące odsłon dziennie.

Wczoraj jednak (a może to było już dzisiaj). Pod każdym wpisem na moim wallu pojawiły się dwie dodatkowe informacje czyli wrażenia i opinie. Wrażenia opisane są jako "wstępna liczba wyświetleń tej historii na Tablicy i w Aktualnościach Twoich znajomych".

Wyjaśnia to więc skąd biorą się kosmiczne dane jeśli chodzi o dzienne odsłony. Zakładając, że Antyweb ma ok 4 tysiące aktywnych fanów to z automatu przy takiej definicji każdy post na ścianie będzie miał minimum 4 tysiące odsłon. W tym przypadku trudno jest chyba definiować wydarzenie takie jak przejrzenie streamu przez naszego znajomego jako konkretną odsłonę naszego posta. To bardziej sztuczka, która powoduje że statystyki ładniej wyglądają.Drugą informacją obok wrażenia są opinie. Tutak sytuacja jest dość jasna jest to % pokazana liczba ludzi lubiących i komentujących dany wpis w stosunku jak zgaduję do liczby fanów naszej strony.

Nie wiem czy to co powyżej opisałem jest czymś nowym czy też dopiero to u mnie aktywowano (bo jestem pewien, że wcześniej takich informacji u mnie nie było)? Możecie sprawdzić czy na waszych ścianach też widać tego typu dane? Swoją drogą jeśli chodzi o część analityczną związaną z fan pageami to Facebook ma jeszcze nad czym pracować - można by przecież wyciągnąć bardzo ciekawe dane odnośnie aktywności naszych fanów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

statystykiFacebookfan page