Moje przemyślenia

Jak znaleźć dobrą aplikację dla swojego telefonu? Oto serwisy, które ci w tym pomogą

GM
Grzegorz Marczak
19

Wadą sklepów z aplikacjami firm takich jak Apple czy Google jest nie tylko olbrzymia ilość naprawdę przeciętnych produktów ale również dynamika przyrostu nowych aplikacji oraz brak narzędzi pomagających nam wybrać, które z nich są tak naprawdę warte sprawdzenia. I nie chodzi tutaj tylko o ranking po...

Wadą sklepów z aplikacjami firm takich jak Apple czy Google jest nie tylko olbrzymia ilość naprawdę przeciętnych produktów ale również dynamika przyrostu nowych aplikacji oraz brak narzędzi pomagających nam wybrać, które z nich są tak naprawdę warte sprawdzenia. I nie chodzi tutaj tylko o ranking popularności czy też informacje o ilości pobrań - bardzo często tego typu informacje nie są wystarczające.

Pamiętam, kiedy pierwszy raz zajrzałem do sklepu z aplikacjami dla iPada - naprawdę trudno było wybrać coś ciekawe. Oczywiście są zestawy podstawowe w które każdy początkujący iPadowiec się zaopatrzy jednak co później?

Znalezienie dobrego programu spełniającego konkretną potrzebę nie jest łatwej, tak samo zresztą trudno jest dowiedzieć o nowych ciekawych aplikacjach, niekoniecznie tych z największą liczbą pobrań.

Z pomocą przychodzą nam więc serwis rekomendujące aplikacje mobilne, które w różny sposób rekomendują nam najciekawsze aplikacje z jakimi powinniśmy się zapoznać. Co ciekawe strony te potrafią wygenerować aplikacjom naprawdę niezły ruch (w sensie ilości pobrań) dzięki czemu stają się coraz bardziej interesujące dla developerów jako alternatywny sposób reklamy i dotarcia do użytkowników.

AppStore HQ dla wszystkich

Zacznijmy więc od AppStore HQ. Bardzo dobre miejsce oferujące możliwość znalezienia aplikacji dla platform takich jak Android, iOS (ipad , iphone itp) a nawet aplikacji mobilnych. W środku znajdziemy oczywiści recenzje aplikacji, ranking budowany na bazie informacji zebranych z blogów odnośnie aplikacji na daną platformę. Jest też wreszcie aplikacja rekomendująca nam najciekawsze aplikacje na bazie tego co mamy zainstalowane w telefonie.AppsFire

AppsFire to bardzo dobry serwis i jednocześnie zestaw aplikacji pozwalający na szukanie aplikacji na bazie tego co mamy na telefonie oraz rekomendacji od innych. To co zwróciło moją uwagę to jednak dwa ciekawe sekcje na stronie AppFire. Pierwsza z nich pokazuje zestawy aplikacji - czyli jeśli na przykład szukamy aplikacji związanych ze zdrowiem to od razu dostajemy cały pakiet rekomendowanych z tej kategorii programów. Rekomendacje pochodzą z różnych zestawień publikowanych w sieci ale też od użytkowników i "znanych osobistości". Druga sekcja pokazuje nam natomiast listę aplikacji które w danej chwili są dostępne za darmo. Ciekawie wygląda też zakładka pokazująca trendy i statystyki aplikacji - ranking zbudowany jest na bazie informacji z FacebookaAppolicious.com

Appolicious.com to przede wszystkim aplikacja (choć na stronie też znajdziemy różne zestawienia) z rekomendacjami i rankingami aplikacji dla iPhona, Androida oraz aplikacji Yahoo (to chyba tylko dlatego, że Y jest parterem serwisu). Jeśli ktoś natomiast nie chce ściągać kolejnej aplikacji po to aby szukać aplikacji to może przejrzeć kilka ciekawych list na stronie www. Są to też niejako zestawy aplikacji - jeśli ktoś na przykład jest miłośnikiem gier z cyklu Tower Defense, to może znaleźć listę gier opartych na tym pomyśle. Mamy tez na stronie recenzje gier oraz różnego rodzaju rankingi pokazujące najciekawsze tytuły na poszczególne platformy.Jeśli trzy powyższe serwis z jakichś powodów wam nie będą pasować polecam przeczytanie artykułu na RWW, który wymienia więcej stron z rekomendacjami co do aplikacji mobilnych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu