Moje przemyślenia

Cinkciarz.pl jeśli masz kredyt w walutach to sprawdź ten serwis!

Grzegorz Marczak
37

Nie można nie skomentować domeny Cinkciarz.pl- jest idealna dla kantoru, bardzo łatwa do zapamiętania a dodatkowo niektórym przypomina starte dobre czasy gdzie pod peweksami stali panowie od "tanich dolarów". Serwis, który kryje się pod tą nazwą to tak naprawdę kantor online oraz portal informacyjny...

Nie można nie skomentować domeny Cinkciarz.pl- jest idealna dla kantoru, bardzo łatwa do zapamiętania a dodatkowo niektórym przypomina starte dobre czasy gdzie pod peweksami stali panowie od "tanich dolarów". Serwis, który kryje się pod tą nazwą to tak naprawdę kantor online oraz portal informacyjnych dla tych wszystkich, którzy interesują się rynkiem pieniężnym i rynkami kapitałowymi.

Za część informacyjną serwisu trzeba zapłacić od 20-30 PLN w zależności od tego jaki wybiera się pakiet. Dane podawana są na żywo a źródeł ich jest Thomson Reuters.

Osobiście bardziej zainteresował mnie jednak kantor online - a właściwie to nawet nie sama możliwość kupienia waluty online bo tego typu możliwości mamy już dzięki takim serwisom jak walutomat.pl czy internetowykantor.pl ale zapowiadane na grudzień opcja dla kredytobiorców.
Każdy z posiadaczy kredytów w walucie innej niż PLN wie, że banki zarabiają w tym przypadku nie tylko na oprocentowaniu kredytów ale również na spreadzie walutowym czyli różnicy między kursem kupna i kursem sprzedaży (które często w bankach znacznie odbiegają od stawek na rynku). Wprawdzie istnieje możliwość spłacania kredytu w walutach ale wiąże się to z potrzebą szukania dobrej oferty na kupno walut i potem zabawy w przelewy - nie każdemu się chce w to bawić.

Z pomocą w tej sytuacji przychodzi Cinkciarz.pl, który 1 grudnia ma uruchomić opcję stałego zlecenia kupna walut. Jeśli dodamy do tego możliwość przelewania ich bezpośrednio na konto banku w którym mamy kredyt to teoretycznie jest to czysta oszczędność. Według informacji z Cinkciarz.pl na racie wynoszącej na przykład 600 Fr jesteśmy jednorazowo w stanie zaoszczędzić ok. 50 PLN.

Oczywiście najpierw należy sprawdzić czy faktycznie kursy w Cinkciarz.pl będą atrakcyjne i czy na pewno tego typu operacja będzie nam się opłacać - w teorii natomiast brzmi bardzo dobrze i będę jednym z klientów który będzie z takiej opcji korzystał.

Jeśli chodzi o sam serwis Cinkciarz.pl to warstwa informacyjna szczególnie w części kantoru jest zdecydowanie do poprawy. W konkurencyjnych serwisach jako chociażby internetowykantor.pl już na pierwszej stronie mam kalkulator ile można zaoszczędzić wymieniając pieniądze przez karton w porównaniu do zakupu w banku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup