13

Wpadka tvn24.pl za milion złotych?

Internet to takie miejsce gdzie trudno jest coś ukryć, szczególnie trudno jest ukryć i wytłumaczyć publikowanie wyników wyborów podczas trwania ciszy wyborczej. Taką wpadkę niestety zaliczył serwis tvn24.pl, który około godziny 21.00 opublikował pierwsze przybliżone wyniki wyborów. około 21:00 – strona tvn24.pl (webinside.pl) Tomasz Topa na swoim blogu złapał kilka ciekawych obrazków z tego jak […]

Internet to takie miejsce gdzie trudno jest coś ukryć, szczególnie trudno jest ukryć i wytłumaczyć publikowanie wyników wyborów podczas trwania ciszy wyborczej. Taką wpadkę niestety zaliczył serwis tvn24.pl, który około godziny 21.00 opublikował pierwsze przybliżone wyniki wyborów.


około 21:00 – strona tvn24.pl (webinside.pl)

Tomasz Topa na swoim blogu złapał kilka ciekawych obrazków z tego jak wyglądał serwis TVN24.pl około godziny 21.00.


Około 21.00 – strona tvn24.pl (tomasz.topa.pl)

Jak podaje webinside.pl, oraz inne serwisy – Tvn24.pl próbował tłumaczyć całe zajście, a właściwie to wskazać jako winnych hakerów, którzy rzekomo włamali się na serwer i opublikowali testową informację.

Wniosek z całej tej sytuacji dla tvn24.pl jest taki, że guzik „edytuj” jest za blisko guzika „publikuj” a bliskość ta może kosztować TVN nawet do miliona złotych (tak podaje DI.com.pl, które też pisze o tej sprawie)