Mobile

WP Pilot - internetowa telewizja kablowa z obsługą Chromecasta na Androidzie

Grzegorz Ułan
WP Pilot - internetowa telewizja kablowa z obsługą Chromecasta na Androidzie
21

Tego brakowało tej świetnej usłudze. Od dziś użytkownicy Androida i posiadacze Chromecasta będą mogli bez uruchamiania komputera oglądać niektóre kanały telewizji kablowej i cyfrowej telewizji naziemnej na telewizorze.

Pierwszy raz pisałem Wam o tej usłudze, w tamtym czasie to był jeszcze Videostar, w lutym tego roku, kiedy to sprawdzałem ich nowego playera. Pojawiły się też wtedy nowe kanały z naziemnej telewizji cyfrowej, a dwa miesiące później nowe kanały (już po przejęciu przez WP), które do tej pory można było oglądać tylko korzystając z oferty operatorów kablowych lub platform satelitarnych, takie jak Comedy Central, Comedy Central Family, Paramount Channel HD, Nickelodeon HD, Nickelodeon, Nick Jr, VH1 Classic, VH1, Viva, MTV, MTV Live HD.

Od tego momentu można było z powodzeniem nazywać tę usługę "internetową kablówką". Oprócz nowych kanałów pojawiło się też wsparcie w przeglądarkowych playerze dla Chromecata (wymagana wtyczka Google Cast, nie wiedzieć czemu, nie działa natywne wsparcie w tej przeglądarce). Ostatnio zaś, na początku lipca Videostar przeszedł rebranding pod skrzydłami nowego własciciela i zmienił nazwę na WP Pilot.

Dziś natomiast dostaliśmy informację od WP, że aplikacja na Androida - WP Pilot otrzymała wsparcie do strumieniowego przesyłania wideo przez Chromecasta na urządzeniach mobilnych z systemem Android.

Od teraz, użytkownicy z poziomu aplikacji WP Pilot mogą uruchomić wybrany kanał na telewizorze podłączonym do urządzenia Chromcast, mimo iż nie posiadają Smart TV.  Dzięki dodanej funkcji aplikacja WP Pilot zyskuje nowe możliwości - mobilny sprzęt stanowi od teraz jeszcze lepszą alternatywę dla płatnych telewizji kablowych i satelitarnych.

Sprawdziłem, przesyłanie działa wyśmienicie, mam tu na myśli błyskawiczne zestawienie połączenia i pojawienie się obrazu na telewizorze. W odróżnieniu od aplikacji HBO GO, gdzie znowu coś nie działa. Sorry WP, że się podpinam z inną usługą, ale to naprawdę zaczyna już być śmieszne, taki potentat nie umie zrobić działającej aplikacji, która współpracowałaby z Chromecastem. Podobnie zresztą w przeglądarce, każde zgłoszenie do HBO, to prośba o usunięcie ciastek, ale to nie pomaga, działa jedynie o zgrozo - w trybie incognito.

Wracając jednak do WP Pilot, nie stwierdziłem żadnych przycięć czy opóźnień, działa jak natura chciała. Tak trzymać, za niedługo WP Pilot może się okazać ciekawą alternatywą dla kablówek, jeśli nowa ustawa abonamentowa przejdzie. Choć twórcy aplikacji utrzymują, że korzystanie z ich rozwiązania nie zwalnia z obowiązku płacenia za abonament, to z zapisów nowej ustawy nie wynika, by obejmowały ją usługi internetowe.

Adres serwisu WP Pilot.
Aplikacja mobilna do pobrania z Google Play.
Aplikacja mobilna dostępna w App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu