Mobile

Wow! Wspólne przejazdy w BlaBlaCar w aplikacji Google Maps

Grzegorz Ułan
Wow! Wspólne przejazdy w BlaBlaCar w aplikacji Google Maps
7

Do tej pory przy wyszukiwaniu tras z punktu A do punktu B w Google Mapy, mieliśmy do wyboru propozycje trasy dla samochodu, transportu publicznego wraz z rozkładem jazdy w wybranych miejscowościach, trasę pieszej wycieczki, rowerowej oraz taksówką (Uber lub myTaxi). W najbliższym czasie pojawi się w niej nowa zakładka z propozycjami tras pobranymi z BlaBlaCar.

Podejrzewam, że będzie to wyglądało podobnie jak w przypadku taksówek, z tym że pojawią się konkretne propozycje przejazdów z ceną na wybranej trasie, przekierowujące do danej oferty na BlaBlaCar. Jeśli mamy zainstalowaną ich aplikację. Jeśli nie, przekieruje nas do Google Play czy App Store, w celu jej zainstalowania.

Philippe Cayrol, Head of Partnerships w serwisie BlaBlaCar:

Współpraca z Google to wspaniała wiadomość dla wszystkich użytkowników, którzy dzięki Google Maps uzyskają dostęp do ofert wspólnych przejazdów z BlaBlaCar i odkryją lub przypomną sobie o ekonomicznym i przyjaznym użytkownikowi sposobie podróżowania. Jesteśmy przekonani, że przyszłość przemieszczania się będzie związana z wygodnym łączeniem różnych środków transportu podczas jednej podróży. Google Maps podziela to samo przekonanie, dlatego obecnie prezentuje w jednym miejscu oferty przejazdów pociągami, autobusami oraz tych aranżowanych poprzez BlaBlaCar.

Od czasu wprowadzenia w BlaBlaCar nowej oferty BlaBlaPass, o której pisaliśmy Wam pod koniec marca tego roku, liczba aktywnych pasażerów zwiększyła się w tej usłudze o 50%. Myślę, że ta nowość w Google Mapy, powinna jeszcze bardzie spopularyzować BlaBlaCar w Polsce.

Nowa opcja w Google Map pojawiać się będzie stopniowo we wszystkich 22 krajach, gdzie działa BlaBlaCar. Początkowo pojawi się jedynie w mobilnej wersji Google Maps, w przypadku gdy spotka się z dużym zainteresowaniem użytkowników, wdrożona zostanie również w przeglądarkowej wersji map.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu