Mobile

8 aplikacji na Androida, dzięki którym nauczysz się czegoś nowego

Marcin Hołowacz
8 aplikacji na Androida, dzięki którym nauczysz się czegoś nowego
24

Aplikacje, dzięki którym każdego dnia można nauczyć i dowiedzieć się czegoś nowego, mogą okazać się całkiem przydatne w wolnych chwilach.

Memrise

Wybierz język, którego chcesz się uczyć i rozpocznij przygodę - w taki sposób powita nas aplikacja o nazwie Memrise. To co jest przydatne podczas nauki języków, to możliwość osłuchania się z tym co właśnie chcemy przyswoić, a nie tylko suche czytanie obcych słówek i ich polskich odpowiedników. W Memrise poczytamy, posłuchamy, poćwiczymy na różne sposoby, spróbujemy zapamiętywać i później dokonywać właściwych wyborów z kilku zasugerowanych wariantów, czasem zobaczymy nagranie z jakimś native speakerem.

Języki do wyboru: francuski, hiszpański, japońki, chiński, włoski, niemiecki, portugalski, rosyjski, duński, szwedzki, polski, norweski, turecki, arabski

Memrise w Google Play

Curiosity

Get smarter. Inspiring topics for curious minds – przeczytamy po odpaleniu aplikacji Curiosity. Jej zadaniem jest dostarczanie nam codziennej porcji ciekawych informacji w postaci artykułów, infografik oraz wideo. Różne (czasem dziwne) ciekawostki, których sami z siebie nie zaczniemy wyszukiwać bez powodu w Google, tutaj są nam podawane w przystępnej formie (w języku angielskim).

Curiosity w Google Play

Trudne słowa

Tracheotomia - zabieg chirurgiczny polegający na przecięciu tchawicy i wprowadzeniu do niej rurki zapewniającej dopływ powietrza do płuc. Być może o tym wiedziałeś, a być może nie… tak czy inaczej z aplikacją „Trudne słowa” można dowiedzieć się czegoś nowego lub utrwalić już posiadaną wiedzę na temat różnych słów i ich znaczeń. Przydatne.

Trudne słowa w Google Play

Brilliant Quotes & Quotations

Życie jest jak serial telewizyjny: odcinków mnóstwo, a sensu niewiele – Henryk Jagodziński. Od czasu do czasu warto przeczytać sobie jakiś cytat, ponieważ istnieje spora szansa, że spowoduje uśmiech na naszej twarzy, albo da nam inspirację. W tym celu można się posłużyć np. aplikacją o nazwie Brilliant Quotes & Quotations.

Brilliant Quotes & Quotations w Google Play

Enki: Learn better code, daily

Może warto popracować nad swoimi umiejętnościami z zakresu programowania? Javascript, Python, CSS, git, HTML, Linux. Enki jest zarówno dla profesjonalistów jak początkujących programistów, którzy chcieliby poznać najlepsze praktyki oraz ułatwiające sztuczki. Nauka zawsze przebiega lepiej z dodatkową motywacją, która może przyjąć postać np. mini gier i odpowiadania na zadawane pytania.

Enki w Google Play

DailyArt

Czasem nie mamy wpływu na wygląd miejsca, w którym się znajdujemy (czy to w pracy, czy np. w poczekalni do lekarza). Wtedy możemy sięgnąć po DailyArt - aplikację, której zadaniem jest zaserwować nam codzienna porcję sztuki. Poza tym, że faktycznie zobaczymy jakiś nowy obraz, jest jeszcze kwestia ciekawostek. Zawsze będziemy mogli dowidzieć się czegoś więcej na temat oglądanego przez nas dzieła, a to już całkiem niezły „deal”.

DailyArt w Google Play

NASA

Czasem można natknąć się na ludzi, którzy są przekonani o tym, iż Ziemia jest płaska, a kosmos nie istnieje (z mojego doświadczenia zjawisko to występuje jedynie w internecie). W takich chwilach warto sięgnąć na przykład po aplikację o nazwie… NASA. Dzięki niej będziemy mogli poczytać coś sensownego na temat najnowszych projektów związanych z badaniem Wszechświata, albo po prostu odpalić sobie NASA TV i zobaczyć jak startuje rakieta.

NASA w Google Play

INTU – Meditation

Popraw swoje zdolności medytacji. Niezależnie od tego czy masz w tym już jakieś doświadczenie, czy też jesteś zupełnym żółtodziobem, INTU pozwoli ci na organizowanie sobie 10 – 20 minutowych sesji każdego dnia, podczas których… doszukasz się równowagi i spokoju w swoim życiu. Przy okazji warto nauczyć się jakichś nowych rzeczy w temacie, a właśnie od tego jest ta aplikacja.

INTU w Google Play

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu