Telewizja

WP Pilot - internetowa telewizja kablowa na każdą kieszeń?

Grzegorz Ułan
WP Pilot - internetowa telewizja kablowa na każdą kieszeń?
46

Dostaliśmy dzisiaj informację o rebrandingu serwisu Videostar, o którym już kilka razy Wam pisaliśmy. To serwis ze streamingiem najpopularniejszych kanałów telewizyjnych, z dostępem przez stronę www lub aplikację mobilną.

Videostar został przejęty przez WP w połowie marca tego roku, więc siłą rzeczy można się było spodziewać, że z czasem zmieni się identyfikacja wizualna, no i sama marka. Od teraz Videostar.pl zmienia nazwę na WP Pilot.

Jerzy Dąbrówka, VP Communication Product:

Zmiana brandu była tylko kwestią czasu. Silna marka Wirtualnej Polski, którą rozpoznaje blisko 80% procent Polaków, w nazwie WP Pilot jest dla naszego serwisu nowym otwarciem. Jesteśmy internetową telewizją kablową na każdą kieszeń – dosłownie, bo jesteśmy dostępni już na każdym urządzeniu mobilnym jak smartfon czy tablet, a także na komputerze czy smart TV.

Czy określenie internetowa telewizja kablowa na każdą kieszeń nie jest czasem na wyrost? Muszę przyznać, że nie. To wręcz idealna opcja, dla tych, którzy nie mogą skorzystać w swojej lokalizacji z oferty telewizji kablowych czy satelitarnych. Można wprawdzie powiedzieć, że wtedy wystarczy naziemna telewizja satelitarna, jednak na WP Pilot znajdziemy wiele innych kanałów, dostępnych w kablówkach.

Wymienię tu na przykład Comedy Central, które uwielbiam za sitcomy czy Paramount Channel HD, kilka kanałów Filmboksa, AXN czy nawet BBC One.

Czy na każdą kieszeń? Najdroższy pakiet kosztuje 24,90 zł, czyli blisko najtańszym pakietom w kablówkach. W ofercie tej dostępne są aż 82 kanały, kilka nawet w HD. Myślę, że to nie jest wygórowana cena, zwłaszcza, że możemy je oglądać praktycznie na każdym urządzeniu. Od niedawana też udostępniona została obsługa Chromecasta. Oczywiście jest też dostępna opcja bezpłatna, ale ta w większości pokrywa się z ofertą cyfrowej telewizji naziemnej.

Nowy adres serwisu WP Pilot.
Aplikacja mobilna do pobrania z Google Play.
Aplikacja mobilna dostępna w App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu