Telewizja

Ale jaja… NC+ na ratunek swoim klientom z ofertą dla seniorów

Grzegorz Ułan
Ale jaja… NC+ na ratunek swoim klientom z ofertą dla seniorów
19

To było do przewidzenia, operatorzy będą bronili siebie i klientów rękoma i nogami przed skutkami nowelizacji ustawy abonamentowej.

Samo wysłanie prośby o interwencję (dwukrotne) do Komisji Europejskiej to mało, również w praktyczny sposób operatorzy będą starali się chronić swoich klientów przed obowiązkiem udostępniania ich danych Poczcie Polskiej, przynajmniej chcą zyskać na czasie i przypodobać się klientom, by później wrócili, gdy ustawa zostanie zakwestionowana w UE.

Z mojej wiedzy wynika, że i UPC z końcem czerwca wyłącza kilka kanałów gwarantowanych, jak i Cyfrowy Polsat, z tym że z końcem sierpnia. Nie kojarzę dokładnie o jakie programy chodzi, ale z pewnością jeśli korzystacie z ich oferty, dostaliście taką informację. Niemniej oznacza to, że możecie bez konsekwencji wypowiedzieć im umowę i tym samym uniknąć skutków nowelizacji ustawy abonamentowej.

NC+ poszło o krok dalej i przygotowało właśnie specjalną ofertę dla seniorów, powyżej 75 roku życia, którzy jak wiemy zwolnieni są z obowiązku opłacania abonamentu. Oferta jest dość atrakcyjna, ze szczegółami możecie zapoznać się pod tym linkiem.

Promocję tę jako pierwszy dostrzegł Press.pl, sugerując tylko, że jest odpowiedzią na nowelizację ustawy, osobiście wydaje mi się, że to ewidentny krok w kierunku klientów. Prawdopodobnie, będzie też możliwość przepisania umowy z NC+ na seniorów z rodziny.

Mam nadzieję, że te i inne zabiegi operatorów uzmysłowią rządzącym, że nie tędy droga. Jak już mają wymuszać płacenie tego abonamentu, to niech on będzie równo rozdysponowany na wszystkich obywateli, a nie tylko na klientów płatnej telewizji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu