Moje przemyślenia

Wowin.com od Red Sky ma być hitem na miarę FilesTube.com

Grzegorz Marczak
Wowin.com od Red Sky ma być hitem na miarę FilesTube.com
15

Trzeba przyznać, że Red Sky czyli firma która stworzyła min. FilesTube.com imponuje swoją aktywnością. Niedawno pisałem o Alternative.to czyli dość sporym i z pewnością ambitnym projekcie (choć miałem do niego sporo zastrzeżeń) a teraz RS przedstawia kolejny duży serwis czyli wowin.com. Wowin to...

Trzeba przyznać, że Red Sky czyli firma która stworzyła min. FilesTube.com imponuje swoją aktywnością. Niedawno pisałem o Alternative.to czyli dość sporym i z pewnością ambitnym projekcie (choć miałem do niego sporo zastrzeżeń) a teraz RS przedstawia kolejny duży serwis czyli wowin.com.

Wowin to serwis z grami logicznymi (nie wiem czy też są zręcznościowe?) gdzie zwycięzcy zarabiają prawdziwe pieniądze. Zabawa polega na wpłaceniu na swoje konto odpowiedniej sumy a następnie przystąpienia do jednej z gier gdzie płacimy odpowiednią stawkę za wejście. Im więcej graczy w danej grze tym oczywiście większa stawka dla zwycięzcy. Podobnie więc jak w przypadku gier hazardowych działa na nas haczyk w postaci możliwości relatywnie dużej wygranej przy teoretycznie małym wkładzie.

Na czym zarabia serwis. To dość proste jest pobierana prowizja od puli pieniędzy jaka się uzbierała w danej grze. Tak więc serwis jest zawsze do przodu.

Jaka jest potencjalna skala takiego biznesu? Liderem o ile się nie mylę jest serwis King.com, którego miesięcznie odwiedza 27 milionów unikalnych użytkowników, którzy rozgrywają w ciągu miesiąca 600 milionów gier.
Rozumiem więc dlaczego Red Sky pokłada tak duże nadzieje w Wowin.com, wprawdzie branża ta jest ekstremalnie konkurencyjna to jednak wyrwanie choćby małego kawałka tortu oznacza naprawdę konkretne pieniądze. Oczywiście jak do wszystkiego i w tym przypadku potrzebna jest odpowiednia ilość użytkowników. Red Sky w informacji prasowej podało, że ma już 10 000 użytkowników którzy zarobili łącznie 1500 USD, oceniać serwis i jego efektywność chcą natomiast dość szybko bo za około pół roku.

Przy okazji warto wspomnieć o tym, że tego typu platformy dają również zarobić developerom gier flashowy. Działa to analogicznie jak w App Store czyli im więcej ludzi zagra w stworzoną przez nas grę tym więcej na niej zarabiamy.

Wowin.com patrząc moim amatorskim okiem (bo przyznam, że nie znam tej kategorii serwisów internetowych) wygląda na duży projekt Red Sky, który będzie wymagał sporych nakładów związanych z marketingiem i utrzymaniem całego serwisu. Czy jednak to wystarczy aby przebić się do poziomu który pozwala zarobić na koszty - szczerze mówiąc nie mam pojęcia, ale trzymam kciuki bo jest to chyba jedna z większych ostatnio polskich projektów kierowanych na rynek globalny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

red sky