Moje przemyślenia

Druga seria TouchPadów wyprzedana zanim trafiła do sklepów - szaleństwo trwa!

Szymon Barczak
Druga seria TouchPadów wyprzedana zanim trafiła do sklepów - szaleństwo trwa!
15

Po obniżeniu ceny TouchPada do 99 dolarów rozpoczął się szał. Amerykanie ruszyli do sklepów i w mgnieniu oka wyczyścili półki sklepowe. HP zorientował się po czasie, że nakład jego tabletu został wyczerpany i zapowiedział kolejną ostatnią serię TouchPadów. Okazuje się jednak, że wszyscy ci, którzy w...

Po obniżeniu ceny TouchPada do 99 dolarów rozpoczął się szał. Amerykanie ruszyli do sklepów i w mgnieniu oka wyczyścili półki sklepowe. HP zorientował się po czasie, że nakład jego tabletu został wyczerpany i zapowiedział kolejną ostatnią serię TouchPadów. Okazuje się jednak, że wszyscy ci, którzy w międzyczasie zaczęli zacierać ręce, iż uda im się zakupić wysokiej klasy tablet za grosze, mogą czuć się zawiedzeni. Jak się okazuje, kolejna seria a i owszem - trafi do klientów, ale w praktyce nie pojawi się w ogóle w sklepach. Nie chodzi wcale o to, że nakład jest tak mały, a o to, że jeszcze podczas sprzedaży pierwszej serii wyprzedano więcej TouchPadów, niż zostało ich wyprodukowanych. Trafią zatem do klientów niczym preordery.

Zaskakujące jest jak niewiele wystarczyło by TouchPad stał się popularny. Obniżenie ceny spowodowało lawinową sprzedaż, kolejne egzemplarze znikały z półek niczym świeże bułeczki.

Jak donosi Phandroid, HP rozesłało maila do swoich klientów, w którym informuje, iż druga seria TouchPadów praktycznie nie trafi do sklepów, a wyprodukowana jest, aby zrealizować dotychczasowe zamówienia. Produkcja tej serii tabletów zajmie około 6 do 8 tygodni.

Wcale nie dziwię się, że TouchPad spotkał się z taką popularnością. Cena 99 dolarów za tego typu urządzenie sprawia, że skusić się na nie mogą nie tylko osoby, które planowały kupić tablet, ale również takie, które po prostu chciały sprawdzić czym takie urządzenie jest. Zgadzam się w pełni z redaktorem Cnet TV, który wymienił kilka argumentów, dlaczego warto kupić TouchPada. Nawet jeśli nie używalibyśmy wszystkich jego funkcji, to chociażby za samo urządzenie do przeglądania internetu cena 99 dolarów nie jest duża. Poza tym w przyszłości TouchPad może służyć jako pełnoprawny tablet z Androidem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hpTabletTouchPad