Felietony

Wordpress i jego 50 milionów blogów!

Grzegorz Marczak
Wordpress i jego 50 milionów blogów!
19

WordPress czyli jeden z najpopularniejszych skryptów blogowych naprawdę ma się czym pochwalić. Ostatnio bowiem ogłoszono, że WP osiągnął niesamowity wynik 50 milionów zainstalowanych blogów. Liczone były wszystkie instalacje na wordpress.com jak również samodzielnie hostowane blogi, które wykorzys...


WordPress czyli jeden z najpopularniejszych skryptów blogowych naprawdę ma się czym pochwalić. Ostatnio bowiem ogłoszono, że WP osiągnął niesamowity wynik 50 milionów zainstalowanych blogów. Liczone były wszystkie instalacje na wordpress.com jak również samodzielnie hostowane blogi, które wykorzystują Jetpack (czyli moim zdaniem dość niewielka część niezależnych blogów).

Z innych ciekawostek jakie zostały ogłoszone wraz z tym rekordem mamy informacje o ilości czytelników wordpress.com. Jest to 278 milionów internautów miesięcznie, którzy generują 2,5 miliarda odsłon. Co ciekawe z tego co pokazują na wykresie widać, że dynamika wzrostów jeśli chodzi o te liczby jest cały czas na takim samym wysokim poziomie.
Inna liczbą jaką podali autorzy wordpress.com jest liczba komentarzy i postów publikowanych dziennie. Średnio wychodzi 500 000 nowych postów dziennie i 400 000 nowych komentarzy. Natomiast najpopularniejszym językiem wśród blogerów jest angielski (66%), następnie hiszpański i portugalski.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blogiWordPress