Felietony

Jeszcze więcej Google+ w Google - skrypt przeglądarki zwiększający integrację usług

Szymon Barczak
Jeszcze więcej Google+ w Google - skrypt przeglądarki zwiększający integrację usług
38

O Google+ piszemy praktycznie codziennie, gdyż jest to obecnie temat numer 1 blogosfery. Gigant wyszukiwarek zszokował tym serwisem wszystkich, a gdyby tego było mało, integruje z nim coraz większą liczbę usług. Nie tylko interfejsy ulegają zmianie, ale przeprowadzany jest także i rebranding dotychc...

O Google+ piszemy praktycznie codziennie, gdyż jest to obecnie temat numer 1 blogosfery. Gigant wyszukiwarek zszokował tym serwisem wszystkich, a gdyby tego było mało, integruje z nim coraz większą liczbę usług. Nie tylko interfejsy ulegają zmianie, ale przeprowadzany jest także i rebranding dotychczasowych usług. Google+ wkracza praktycznie w każdą dotychczasową usługę Google'a. W sieci pojawił się jednak jeszcze jeden sposób na to by mieć więcej Google+ w Google - pojawił się tzw. user script do przeglądarki, który wyświetla liczniki nowych zdarzeń w poszczególnych usługach takich jak Gmail, Kalendarz czy Czytnik Google na pasku, w ten sam sposób, w jaki Google+ wyświetla powiadomienia w serwisie.

Gigant uruchomił bardzo fajny sposób informowania o nowych zdarzeniach w serwisie Google+ - tuż obok naszego imienia i nazwiska pojawia się licznik, który w przypadku pojawienia się nowych powiadomień przybiera kolor pomarańczowy. Jest to bardzo fajny sposób dlatego, że standardowo licznik jest szary i wtapia się w czarne tło paska. Kolor pomarańczowy natomiast od razu rzuca się w oczy. Ten sposób powiadamiania o nowych treściach, informacjach spodobał się niektórym tak bardzo, że jeden z użytkowników usług Google postanowił stworzyć tzw. user script do przeglądarki rozszerzający zakres powiadomień o pozostałe usługi giganta.

 

 

Skrypt wyświetla licznik dla takich usług Google jak Gmail, Czytnik, Dokumenty, Kalendarz, iGoogle, Obrazy, Wideo, Google News oraz Mapy.

Skrypt można zainstalować ze strony userscripts.org. Chrome obsługuje skrypty użytkownika out-of-box, Firefox potrzebuje Greasemonkey.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google