Google

Google Docs zintegrowane z Wordpressem [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google Docs zintegrowane z Wordpressem [prasówka]
2

Tworzenie postów na blogi oparte na Wordpressie może stać się teraz o wiele przyjemniejsze i wygodniejsze. Google Docs otrzymały bowiem rozszerzenie pozwalające na integrację z CMS-em.

Google Docs i Wordpress

Dodatek zadebiutował w Chrome Web Store. Jego autorem jest Automattic, firma, która rozwija komercyjną wersję Wordpressa - platformę blogową Wordpress.com. Możemy go zatem wykorzystywać zarówno tam jak i na samodzielnie hostowanych blogach (warunkiem jest posiadanie wtyczki JetPack). Integracja bardzo mocno przypomina wprowadzoną jakiś czas temu integrację z Google Keep (z tym wyjątkiem, że ta jest natywna). Możemy zatem jednym kliknięciem wywołać boczny panel, który pozwoli nam szybko i bezproblemowo wyeksportować dokument do Wordpressa - włącznie z jego formatowaniem oraz osadzonymi multimediami.

Rozwiązanie to szczególnie może się przydać blogom, gdzie nad tekstami pracuje jednocześnie kilka osób. Panel administracyjny Wordpressa uniemożliwia taką formę pracy nad artykułami, a tymczasem Google Docs sprawdzają się w tym świetnie.

Player.pl nawiązuje partnerstwo z ESL. To oznacza więcej transmisji!

 

Player.pl oraz ESL nawiązują współpracę, w wyniku której na platformie mają się pojawić transmisje z największych e-sportowych wydarzeń. Założona została zatem strefa "player for gamers", gdzie przez najbliższe 2 lata śledzić będzie można łącznie 60 różnych eventów. Pierwszym z nich były finały Intel Extreme Masters w Katowicach, a wkrótce zobaczymy też zawody ESL One w Kolonii czy ESL Pro League w Odense. Przygotowywane są też materiały z podsumowaniami z innych turniejów. Dostęp do wszystkich transmisji ma być bezpłatny.

Android Nougat podwaja swój udział w rynku w ciągu miesiąca

Ten piękny, clickbaitowy tytuł mógłby pewnie przyciągnąć wielu użytkowników. W praktyce oznacza to, że wersje 7.0 i 7.1 systemu mają już 2,8 proc. udziału (a miały 1,4 proc.), a więc ciągle śmiesznie nisko, biorąc pod uwagę, że debiutowały na rynku jesienią ubiegłego roku. Wzrosły też udziały wersji Marshmallow z 30,7 proc. do 31,3 proc. Najpopularniejszą wersją pozostaje ciągle jednak Lollipop. Starsze wersje Androida regularnie tracą udziały, choć dzieje się to bardzo wolno.

Microsoft zamyka swój serwis społecznościowy

Mało kto wie, że Microsoft miał jakikolwiek serwis społecznościowy. A jednak miał... i zamknął. Platforma nosi nazwę Socl i zostanie zamknięta 15 marca. Uruchomiono ją 4 lata temu, ale tak naprawdę nigdy nie wyszła poza pewną wąską niszę - mimo dostępności aplikacji mobilnych na Androida, Windowsa oraz iOS. Serwis głównie służył dzieleniu się GIF-ami oraz obrazkami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu