Google

Google Pixel 2 potwierdzony na 2017 rok

Marcin Hołowacz
Google Pixel 2 potwierdzony na 2017 rok
13

Szef Google Hardware Division, Rick Osterloh, który pracuje w Google od roku, w wywiadzie dla Android Pit poinformował, że jeszcze w tym roku możemy się spodziewać smartfona Pixel 2. Przy okazji jasno dał do zrozumienia, iż produkt ten pozostaje w klasie premium, a więc nie ma co liczyć na jakiś tani wariant telefonu.

Google Pixel 2 jeszcze w tym roku

Na pytanie kiedy dokładnie Pixel 2 trafi na rynek, dziennikarz uzyskał następującą odpowiedź:

W tej branży panuje coroczny rytm. Możecie liczyć, że będziemy za nim podążać. Możecie liczyć na następcę Pixela jeszcze w tym roku, mimo że nie usłyszycie ode mnie żadnej konkretnej daty.

W związku z tym, że Pixel i Pixel XL miały swoją premierę w październiku, dość racjonalnym założeniem byłoby oczekiwać nowego telefonu w podobnym okresie. Pożyjemy, zobaczymy.

Google Pixel 2 pozostanie produktem premium

Poza tym Osterloh bardzo zdecydowanie podkreślił, że Google nie zamierza angażować się w produkty z niższej półki cenowej, ponieważ pozostawia ten segment innym firmom. Jedyny Pixel na jakiego możemy liczyć, będzie produktem premium.

Niestety szef działu sprzętowego Google nie podzielił się większą ilością informacji. Przynajmniej wiadomo, że firma ma konkretną strategię której zamierza się trzymać, a jest nią zdecydowane nastawienie na konkurowanie z liderami rynku i pominięcie średniej oraz niższej półki. Pozostaje jeszcze pytanie, czy najnowszy Pixel zostanie wyposażony w nowy system Android 8.0 Oreo?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidSmartfonPixel