Microsoft

Word powinien mieć to już od dawna - nowa wersja obsługiwać będzie pracę w grupie

Jakub Szczęsny
Word powinien mieć to już od dawna - nowa wersja obsługiwać będzie pracę w grupie
9

Tryb współpracy to ogromne dobrodziejstwo, szczególnie dla mnie, gdy niektóre projekty tworzę z innymi. Do tej pory korzystałem głównie z Google Docs, gdzie mogłem zaprosić wybranych przeze mnie użytkowników do wspólnej edycji dokumentu, porozmawiać o tym, co powinno znaleźć się w tekście. Wcześniej...

Tryb współpracy to ogromne dobrodziejstwo, szczególnie dla mnie, gdy niektóre projekty tworzę z innymi. Do tej pory korzystałem głównie z Google Docs, gdzie mogłem zaprosić wybranych przeze mnie użytkowników do wspólnej edycji dokumentu, porozmawiać o tym, co powinno znaleźć się w tekście. Wcześniej taką funkcjonalność w pakiecie Office 2016 Preview otrzymały dokumenty współdzielone w SharePoint, teraz przyszedł czas na Worda.

Najnowsza testowa wersja pakietu Office dostarczy użytkownikom aktualizację dla Worda, który obsłuży tryb kooperacji również dla plików udostępnionych w OneDrive. Tryb kooperacji działa oczywiście w czasie rzeczywistym, co pozwala na błyskawiczny podgląd zmian wprowadzanych przez członków stworzonej przez nas grupy uprawnionych do edycji. Funkcja ta działa podobnie właśnie jak w Google Docs - możliwe jest również podejrzenie aktualnej lokalizacji kursora dla danego współpracownika.

Nowa funkcja jest dostępna dla osób, które zainstalowały Office 2016 Preview i mają włączoną opcję aktualizacji tego oprogramowania. Aby wypróbować to rozwiązanie, należy nadać uprawnienia do edycji drugiej osobie (w OneDrive) i otworzyć ten plik na komputerach z zainstalowaną wczesną wersją Office'a

Po tym powinna rozpocząć się praca z dokumentem - ujrzymy znaczniki identyfikujące naszego współpracownika i... to właściwie tyle. Jestem zdumiony, że wcześniej taka opcja nie była dostępna - głównie z tego powodu niektórzy przenosili się do Google Docs, gdzie w przeglądarce było możliwe współdzielenie i edytowanie jednego dokumentu w czasie rzeczywistym.

Grafika: 1, 2, 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu