Polska

Woblink wydaje pierwszego multimedialnego ebooka Normana Daviesa! A Antyweb rozdaje książki i kody rabatowe

Kamil Mizera
Woblink wydaje pierwszego multimedialnego ebooka Normana Daviesa! A Antyweb rozdaje książki i kody rabatowe
18

Profesora Normana Daviesa chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Ten angielski historyk od lat zajmuje się historią naszego kraju, a jego książki dotyczące Polski cieszą się ogromną popularnością. Już wkrótce, bo 29 maja, będziemy mogli zobaczyć Normana Daviesa w zupełnie nowej odsłonie: jego książka...

Profesora Normana Daviesa chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Ten angielski historyk od lat zajmuje się historią naszego kraju, a jego książki dotyczące Polski cieszą się ogromną popularnością. Już wkrótce, bo 29 maja, będziemy mogli zobaczyć Normana Daviesa w zupełnie nowej odsłonie: jego książka „Orzeł biały, czerwona gwiazda. Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920” będzie dostępna w formie multimedialnego ebooka przygotowanego przez Woblink. A my będziemy mieli dla Was konkurs.

Woblink to jeden z najprężniej rozwijających się dystrybutorów cyfrowych treści w Polsce, który od samego początku swojego istnienia postawił na rozwój tabletów. Obecnie Woblink ma w swojej ofercie niemal 5 tysięcy tytułów dostępnych zarówno na tablety, smartfony, jak i czytniki, w tym Kindle. Firma, przy współpracy z Wydawnictwem Znak oraz samym Profesorem Normanem Daviesem zdecydowała się wydać jego popularną książkę w formie multimedialnego ebooka.

„Orzeł biały, czerwona gwiazda. Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920” będzie pierwszym ebookiem tego autora wzbogacanym przez różne multimedia: powiększane zdjęcia, animowane mapy, filmy i dźwięk. W promocję takiej formy książki zaangażował się sam Prof. Norman Davies, który stwierdza, że:

Nowe technologie i tradycyjna książka doskonale się uzupełniają i wzajemnie wzmacniają. Dzięki postępowi czytelnicy moich książek historycznych mają do nich dostęp zawsze i wszędzie. Takie możliwości daje tylko e-book – mobilny, lekki, nowoczesny.

Projekt Woblinku to zaledwie jeden z pierwszych znaków kierunku rozwoju elektronicznych publikacji. Mimo, że wzbogacane ebooki są na rynku od dość dawna, to jednak ich popularność od samego początku była związana z upowszechnianiem się tabletów i smartfonów. Obecnie, kiedy tablet można kupić za 500-700 złotych, przychodzi pora na dynamiczniejszy rozwój multibooków. W Polsce niewiele jest tego typu pozycji, więc multibook Normana Daviesa będzie swoistego rodzaju eksperymentem.

Multibook „Orzeł biały, czerwona gwiazda. Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920” przez pierwsze 2 tygodnie będzie można kupić w cenie 19,90 złotych, czyli prawie 3 razy taniej, niż cena wydania papierowego. Wprawdzie przeznaczony jest na tablety i smartfony (iOS i Android), jednak będzie można go odczytać również na czytnikach, takich jak Kindle, oczywiście już bez tych wszystkich dodatkowych funkcji.

Multimedialny ebook trafi do sprzedaży dopiero we wtorek, ale Antyweb już go testuje i w dniu premiery opiszemy Wam nasze wrażenia. Ale na wrażeniach się nie skończy, gdyż będziemy mieli dla Was do rozdania 5 multibooków oraz 100 kodów rabatowych o wartości 10 złotych każdy do wykorzystania w Woblinku. Konkurs przeprowadzimy w dniu premiery, więc jest na co czekać.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

woblink