Poczta email

Wmail - kilka kont Gmail lub Google Inbox w jednym oknie

Grzegorz Ułan
Wmail - kilka kont Gmail lub Google Inbox w jednym oknie
19

Wmail to projekt, który pojawił się kilka miesięcy temu, dostępny początkowo na OSX i Linuksa. W miniony weekend pojawiła się w końcu wersja na Windowsa, dzięki temu mogłem przyjrzeć się mu z bliska.

Jak widać już na zrzutach udostępnionych na ich stronie, jest to zwykła webowa wersja klienta poczty Gmail lub Google Inbox wpakowana w jedną ramkę. Można to zrobić i bez tej aplikacji w przeglądarce Chrome, ale tylko jako dwa osobne okna i bez funkcji powiadomień systemowych, dostępnych w Wmail.

Niemniej i tak pojawia się pytanie, czy takie rozwiązanie ma sens? Po kilku godzinach zabawy z Wmail i mogę stwierdzić, że w jednym konkretnym przypadku może się okazać przydatne. Wprawdzie mam kilka kont Gmail, ale podpięte mam je pod jedno główne. Nie widzę potrzeby abym musiał otwierać je każde z osobna, więc do tego Wmail mi się nie przyda.

Przyda się natomiast w moim sposobie korzystania z Google Inbox, jak wiemy ma kilka ciekawych opcji, których mocno brakuje w Gmailu. Mam tu na myśli odkładanie korespondencji na później czy obsługę przypomnień. Tak więc od Google Inbox rozpoczynam dzień, rozkładam korespondencję, segreguję, usuwam i odkładam na później. Dopiero później uruchamiam Gmail i już pracuje na wyczyszczonej i uporządkowanej skrzynce przez resztę dnia (takie małe inbox zero)

Z Wmail będzie to prostsze i szybsze, choć nadal mam wątpliwości czy to nie jest jednak przerost formy nad treścią, zwłaszcza jeśli ktoś pracuje głównie w przeglądarce.  No, ale może ma to jakiś sens, ostateczną ocenę i przydatność zostawiam więc Wam, być może niektórym z Was przypadnie do gustu takie rozwiązanie. Osobiście zostawię sobie Wmail na kilka dni jeszcze, wtedy zadecyduje o jego dalszej obecności na moim dysku. Wszystko zależy od tego czy rzeczywiście będę z niego tak korzystał, czy może zwyciężą jednak wcześniejsze przyzwyczajenia.

Aplikacja do pobrania jest na stronie projektu. Obecnie są to wersje na OSX, Linux i Windows.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu