Google

Jak włączyć tryb offline na nowym Gmailu

Grzegorz Ułan
Jak włączyć tryb offline na nowym Gmailu
3

Odświeżenie interfejsu Gmaila, zresztą długo wyczekiwanego, nie jest jedyną nowością w tym najpopularniejszym na świecie webmailu. Od teraz będzie można w nim włączyć tryb offline bezpośrednio w ustawieniach Gmaila.

Do tej pory aby móc korzystać z trybu offline na Gmailu, konieczne było zainstalowanie dodatkowej aplikacji z Chrome Web Store Gmail Offline, wraz z nową wersją Gmaila opcja trybu offline jest dostępna natywnie i można ją włączyć w ustawieniach Gmaila.

Aby z niej skorzystać musimy przejść na nową wersję Gmaila, korzystając z opcji dostępnej pod ikona koła zębatego, wystarczy tu rozwinąć listę i zaznaczyć Nowy Gmail - wypróbuj.

Po załadowaniu nowej wersji Gmaila, ponownie klikamy w ikonę ustawień i wybieramy z menu Ustawienia, a później przedostatnią zakładkę Offline. Tu zaznaczamy Włącz pocztę offline.

Gdy już włączymy pojawią się nam dodatkowe opcje, takie jak podgląd ilości zajętego miejsca na przechowywanie poczty offline oraz możliwość wskazania czy mają być do niej pobierane załączniki oraz z ilu dni wstecz ma być przechowywana poczta. Można tu wybrać 7, 30 lub 90 dni.

Pod spodem mamy jeszcze do zaznaczenia jedną z dwóch opcji wymaganych do włączenia poczty offline, a mianowicie wskazanie czy dane offline mają być przechowywane na naszym urządzeniu po wylogowaniu lub zmianie hasła, czy mają być z niej usunięte po ponownym zalogowaniu do Gmaila.

Opcję poczty offline przetestowałem od razu, działa to jak powinno, czyli po zerwaniu połączeniu z siecią, można nadal korzystać z Gmaila, przeglądać i czytać pocztę przechowywaną w pamięci komputera oraz rzecz jasna pisać nowe emaile, zostaną one wysłane natychmiast po połączeniu się z siecią.

Przydatna funkcja? Jak najbardziej dla kogoś kto często podróżuje, zwłaszcza samolotami, to doskonała możliwość do ogarnięcia skrzynki pocztowej, zapoznania się z nową pocztą czy załącznikami do niej, odpowiedzenie na zaległą korespondencję czy stworzenie nowych wiadomości, na które brakło czasu przed czy braknie po podróży.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu