YouTube

Włącz nowy interfejs i ciemny motyw na YouTube już dzisiaj

Konrad Kozłowski
Włącz nowy interfejs i ciemny motyw na YouTube już dzisiaj
38

Już dawno zgubiłem rachubę wersji YouTube’a, o których pisałem. Najbardziej pamiętnym był chyba nowoczesny interfejs określany mianem Cosmic Panda. Teraz nadszedł zmian na kolejną zmianę zawierająca przede wszystkim ciemny motyw.

YouTube to jedna z najczęściej odwiedzanych przeze mnie witryn każdego dnia. To przecież tam pojawiają się nowe odcinki autorów, których śledzę; to tam znajdę recenzje wideo produktów i relacje z interesujacych mnie wydarzeń; to serwis wideo należący do Google wciąż jest najlepiej zaopatrzony jeśli chodzi o klipu muzyczne.

Przyzwyczajony do poprzedniej wersji potrzebowałem dłuższej chwili, by zmienić przyzwyczajenia. Doszło bowiem do kilku przemeblowań, ot choćby przeniesienia licznika odsłon na lewą stronę, zaraz pod tytuł filmu. Jest on teraz mniej widoczny, co jest konsekwencją zastosowania szarego koloru tekstu. W innym miejscu znalazł się też przycisk Udostępnij, który teraz znajduje się na prawo. Odświeżono również menu ustawień profilu. To właśnie tam znajdziemy przełącznik trybu ciemnego.

Niemal wszystkie elementy interfejsu zostały zwiększone - widoczne jest to przede wszystkim na głównej oraz w sekcji komentarzy - co tak naprawdę nie ma dla mnie większego znaczenia. W przeciwieństwie do braku możliwości posiadania cały czas widocznego panelu nawigacyjnego z lewej strony ekranu, gdzie znajdziemy skróty do naszej biblioteki czy subskrybowanych kanałów.

By uruchomić nowy interfejs YouTube’a należy otworzyć konsolę w przeglądarce Chrome (wymagana wersja 57). Zrobimy to wciskając kombinację Ctrl + Shift + I i przechodząc na zakładkę Console.

var D = new Date();
D.setFullYear(D.getFullYear( ) + 1);
document.cookie="VISITOR_INFO1_LIVE=fPQ4jCL6EiE; expires=" + D.toGMTString( ) + "; path=/";

Wtedy wklejamy ponwyższy kod i wciskamy enter  (źródło: Reddit)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubenowy youtube