Netflix

Netflix i CD PROJEKT RED zapowiadają wydarzenie o Wiedźminie. Niektórzy fani będą rozczarowani

Konrad Kozłowski
4

Widzowie i gracze tylko czekali na taką zapowiedź. W lipcu odbędzie się WitcherCon, gdzie poznamy sporo nowości związanych z Wiedźminem. Jest jednak jeden problem.

Dzięki Netfliksowi i CD PROJEKT RED świat poznał Wiedźmina. Najpierw gry, a później serial sprawiły, że bohater książek Andrzeja Sapkowskiego stał się ulubieńcem milionów osób na całym świecie. Efekt gier był niesamowity, podobnie jak serialu, ponieważ to właśnie w okolicach ich debiutu książki Sapkowskiego wędrowały na szczyty bestsellerów na Amazonie. W odpowiedzi na to ogromne zainteresowanie i oczekiwania fanów obydwie firmy wspólnie organizują dedykowane uniwersum Wiedźmina wydarzenie online WitcherCon.

He-Man od Netflixa wygląda dobrze na nowym trailerze, sami zobaczcie!

WitcherCon 2021 - wydarzenie poświęcone Wiedźminowi

Impreza rozpocznie się 9 lipca - tego dnia wieczorem o 19:00 odbędzie się pierwsza z dwóch transmisji, w trakcie których zaprezentowane będą unikalne treści dotyczące nowych projektów związanych z Wiedźminem. Druga transmisja zaplanowana jest na 10 lipca i ruszy o 3:00 rano, więc największych fanów Witchera czeka nieprzespana noc. Czy będzie warto spędzić ten czas przed ekranem? Wygląda na to że tak, bo choć nie znamy dokładnej zawartości wydarzenia, to udostępniony w informacji prasowej  konspekt wypada imponująco.

Netflix uratował ten serial i pokazuje zwiastun nowego sezonu Rojst ’97

Program WitcherCon 2021

W programie WitcherConu 2021 znalazły się:

  • Interaktywne panele z udziałem osób, które powołały do życia Wiedźmina w grze i na ekranie.
  • Najnowsze informacje, materiały zza kulis i niepublikowane wcześniej informacje dotyczące całej serii Wiedźmin.
  • Możliwość przyjrzenia się z bliska procesowi tworzenia i produkcji gier CD PROJEKT RED, w tym nadchodzącej gry na urządzenia mobilne The Witcher: Monster Slayer. Prezentacje dotyczące komiksów i sprzętu dla fanów, a także serialu Netflix Wiedźmin oraz licencjonowanych produktów i filmu anime Wiedźmin: Zmora Wilka
  • Analizy ekspertów dotyczące tradycji, legend, potworów i genezy Kontynentu.

Nie zobaczymy nowej gry Wiedźmin 4

Należy jednak zwrócić uwagę na jedną rzecz, która została dopisana pod koniec informacji prasowej. Czytamy w niej, że w trosce o ustanowienie odpowiednich oczekiwań CDPR już z góry informuje, że podczas wydarzenia nie zostanie pokazana nowa gra z serii Wiedźmin, a nie oszukujmy się - to była jedna z pierwszych rzeczy, jakie mogły nam przyjść do głowy, gdy przeczytaliśmy zapowiedź samej imprezy, dlatego część fanów może być mocno rozczarowana.

Tęsknicie za Marvelem na Netfliksie? Ten serial sprawi, że przestaniecie

Na jakie zapowiedzi można liczyć?

Mimo to, WitcherCon 2021 zapowiada się naprawdę intrygująco i można śmiało liczyć na to, że wydarzenie zostanie wykorzystane do publikacji pierwszych nowych informacji na temat 2. sezonu serialu z  Henrym Cavillem w roli głównej, a także serii oraz filmów animowanych, nad którymi pracuje Netflix. Nawet jeśli będą to tylko pojedyncze grafiki, to i tak będziemy bardzo ukontentowani takimi materiałami, ponieważ do tej pory nie byliśmy przecież raczeni dużą ilością takich treści.

Oto najpopularniejsze filmy Netfliksa (oficjalna lista). Zaskoczeni?

Gdzie oglądać WitcherCon 2021?

Bez wątpienia pandemia przyczyniła się do wydłużenia czasu oczekiwania na debiut tych produkcji, więc fani są spragnieni jakichkolwiek wieści na temat nadchodzących produkcji. By je poznać, pamiętajcie by odwiedzić kanał Netfliksa na YouTube lub Twitchu 9 lipca o 19:00, a 10 lipca o 3:00.

Pierwsza zapowiedź wideo 2. sezonu Wiedźmina"

Netflix opublikował także krótką zapowiedź wideo nowego sezonu.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu