Polska

Wisła Kraków oddaje się w ręce kibiców, którzy zrzucą się na 4 mln zł, by ratować klub

Grzegorz Ułan
Wisła Kraków oddaje się w ręce kibiców, którzy zrzucą się na 4 mln zł, by ratować klub
17

Wygląda na to, że widmo katastrofy i upadku jednego z najbardziej zasłużonych klubów piłkarskich w Polsce zostanie oddalone. Po uzyskaniu pożyczki w kwocie 4 mln zł (od Jakuba Błaszczykowskiego, Jarosława Królewskiego oraz Tomasza Jażdżyńskiego) i odzyskaniu licencji na udział w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy, brakujące 4 mln zł wyłożą kibice Wisły Kraków na rozpoczętej dziś sprzedaży akcji (equity crowdfunding) na platformie Beesfund.

Sprzedaż akcji zaplanowano na 28 dni, ale można przypuszczać, że skończy się już za kilka dni - w chwili pisania tego newsa na koncie było ponad 1,5 mln zł po jednym dniu. Wisła Kraków wystawiła do sprzedaży 40 tysięcy akcji po 100 zł każda.

Wraz z zakupionymi akcjami ich nabywcy otrzymają papierową akcję imienną z liczbą wszystkich zakupionych akcji.

Dokument ten stanowić będzie symbol zjednoczenia wiślackiej społeczności. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Każda osoba, która zakupi akcje otrzyma imienny dokument. Prawdziwy kibic nie może przepuścić okazji, aby stać się właścicielem swojego ukochanego klubu.

Poza samymi akcjami Wisła Kraków przewidziała dla swoich kibiców dodatkowe bonusy, przysługujące już od wykupienia tylko jednej akcji. Na największe bonusy mogą liczyć kibice, którzy zainwestują w klub 100 tysięcy złotych.

Miejsce w loży prezydenckiej do końca sezonu. Karnet VIP Gold to dla Ciebie wciąż za mało? Może miejsce w loży prezydenckiej? To nie tylko komfortowe miejsce, ale też okazja do spotkania wiślackich legend, czy nawiązania kontaktów biznesowych. Zorganizowany wyjazd na mecz. Specjalnie dla ciebie czeka transport, a także hotel. Oczywiście krótkie zgrupowanie będzie zwieńczone wizytą na stadionie i dopingowaniem na żywo Wisły Kraków.

Uzyskane 4 mln zł ze sprzedaży akcji, działacze Wisły Kraków przeznaczą na spłatę części zobowiązań i realizację działań naprawczych, które maja pozwolić klubowi wyjść na prostą. Już teraz w klubie przeprowadzana jest restrukturyzacja, poprzez obcinanie zbędnych kosztów czy przeprowadzaną właśnie specjalną akcję sprzedaży karnetów. Pieniądze ze sprzedaży akcji wykorzystane zostaną również do obsługi zadłużenia i mają pozwolić klubowi na przetrwanie przez najbliższe ponad pół roku.

Zakupione na Beesfund akcje Wisły Kraków oczywiście można później odsprzedawać według własnej wyceny, a ci którzy postanowią je zatrzymać, będą co roku dostawać zaproszenie na Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu