Google

Google zamienia Raspberry Pi 3 w wirtualnego asystenta

Paweł Winiarski
Google zamienia Raspberry Pi 3 w wirtualnego asystenta
22

Jeśli chcieliście sami złożyć sobie asystenta głosowego i wykorzystać do tego Raspberry Pi, to za sprawą współpracy z Google będzie to możliwe. I na pierwszy rzut oka wygląda na bardzo fajną konstrukcję.

Raspberry Pi i Google połączyły siły, wykorzystując technologię znaną z Google Home wypuściły zestaw, który zamienia standardowe Raspberry Pi 3 w wirtualnego asystenta. W zestawie znajdziecie Voice HAT z głośnikiem i mikrofonem, dzięki któremu właściciele Pi mają wszystko co potrzeba do stworzenia asystenta. To googlowska inicjatywa o nazwie "Artificial Intelligence Yourself" (w skrócie AIY), której celem jest tworzenie hobbistycznych zastosowań dla oprogramowania firmy. I współpraca z Raspberry Pi jest tego programu pierwszym owocem.  Ta współpraca nie powinna nikogo dziwić, w końcu komputerów Raspberry Pi sprzedało się już około 10 milionów, popularność tej hobbystycznej, niecodziennej przecież, platformy jest więc ogromna. Dla przypomnienia - Raspberry Pi stworzone zostało przez Raspberry Pi Foundation, by wspierać naukę podstaw informatyki - projekt ma na karku 5 lat. Mają tak wielu użytkowników, Google ma więc niezłą platformę testową dla swoich własnych rozwiązań i może eksplorować nowe (dla siebie i dla branży) rejony siłą takich właśnie hobbystów zainteresowanych komputerami.

Aby samemu złożyć sobie takie urządzenie, konieczne będzie kupienie najnowszego oficjalnego magazynu The MagPi (nr 57), bo to właśnie tam (i tylko tam) dostępny będzie wspomniany wyżej zestaw. Pomysł wydaje się o tyle ciekawy, że będziecie mogli zaprogramować swoje własne komendy głosowe. W Polsce raczej magazynu nie kupicie, ale biorąc pod uwagę jak łatwo zamówić dziś coś z innego kraju, przeszperanie zagranicznych sklepów, aukcji czy zamówienie swojego egzemplarza tego magazynu nie powinno stanowić dla nikogo problemu.

źródło

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleRaspberry Pi