Google

Google Classroom dostępne już dla wszystkich

Grzegorz Ułan
Google Classroom dostępne już dla wszystkich
5

Google Classroom to była do tej pory usługa dla nauczycieli w szkołach zarejestrowanych w usłudze G Suite dla Szkół i Uczelni, dziś Google ogłosił na swoim blogu, że już każdy z kontem osobistym na Google, może tworzyć własne zajęcia i zapraszać do nich uczniów.

Dzięki temu znacznie poszerzy się zakres wykorzystania tej usługi. Można będzie tworzyć wirtualne zajęcia dla każdego, niekoniecznie w zakresie zajęć szkolnych. Wyobrażam tu sobie na przykład nauczycieli języków obcych, którzy udzielają prywatnych lekcji większej grupie uczniów. Będą mogli do tego korzystać z Google Classroom, poprzez tworzenie lekcji i zadań dla swoich uczniów, którzy będą mogli wygodnie w domu, z wykorzystaniem prywatnego konta, zapoznawać się z nimi i wykonywać zadania od nauczyciela.

Jak to działa? Po wejściu na stronę Google Classroom, po prawej stronie znajdziecie opcję utworzenia zajęć, to dla nauczycieli, a dla uczniów możliwość dołączenia do zajęć.

Nadajemy nazwę i opis zajęć i gotowe. Na pulpicie po prawej stronie u dołu plusem dodajemy zadania, ogłoszenia czy pytania dla swojej klasy.

Możemy je stworzyć i opublikować od razu lub zaplanować na termin późniejszy. Do zadań możemy dodawać dokumenty z Google Drive, filmy z YouTube, własne załączniki czy linki na zewnątrz.

Na głównej tablicy mamy też licznik uczniów, którzy ukończyli zadanie i tych którzy jeszcze w nim dłubią.

Oczywiście mamy do tego też aplikację mobilną, więc i poza domem, na jakiś wyjazdach czy w drodze do domu, można wygodnie korzystać z tej usługi. Bardzo fajny pomysł, myślę, że znajdzie szerokie zastosowanie, nie tylko w podanym przeze mnie na początku przykładzie.

Więcej o tym szerszym udostępnieniu usługi przeczytacie na blogu Google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu