Polska

Wirtualna Polska bierze się za transport w Polsce i inwestuje 7,7 mln zł w e-podróżnik.pl

Grzegorz Ułan
Wirtualna Polska bierze się za transport w Polsce i inwestuje 7,7 mln zł w e-podróżnik.pl
5

Grupa Wirtualna Polska, to chyba najczęściej kupująca firma w Polsce, w przeciągu ostatnich kilku lat przejęli znaczną liczbę polskich serwisów internetowych. Teraz padło na znany portal e-podróżnik.pl, na razie tylko kontrolnie, wykupili jedynie 13% akcji spółki Teroplan S.A., właściciela serwisu za 7,7 mln zł.

Fakt takiej inwestycji świadczy o dostrzeżeniu przez Grupę WP potencjału jaki drzemie w serwisie e-podróżnik.pl, który jest największą platformą w Polsce, nie tylko do planowania podróży, ale i zakupu online biletów autobusowych i kolejowych u ponad 400 przewoźników krajowych i międzynarodowych.

Grzegorz Kruk, wiceprezes Wirtualna Polska Holding S.A. ds. e-commerce:

Konsekwentnie realizujemy strategie budowy silnych e-commerce’ów w Grupie WP. Inwestycja w e-podróżnik.pl, niekwestionowanego lidera w sprzedaży biletów autobusowych online, wspiera również realizację misji GWP, czyli pomagania Polakom w podejmowaniu codziennych decyzji, również zakupowych.

Technicznie rzecz ujmując, Wirtualna Polska odkupiła 10% akcji spółki od Giza Polish Ventures i objęła 3% akcji Teroplan S.A. w ramach nowej emisji. Z kolei zainwestowane przez Wirtualną Polskę pieniądze mają zostać przeznaczone na rozwój platformy e-podróżnik.pl w Polsce i za granicą, między innymi na wdrażany właśnie system, który ma zautomatyzować procesy planowania tras i cen oraz procesy zarządzania pojazdami.

Andrzej Soroczyński, Prezes Zarządu Teroplan S.A.:

Chcemy przyciągać kolejnych przewoźników i partnerów. Każdy z nich może współpracować z nami na kilku poziomach. Pomagamy w odpowiednim zarządzaniu sprzedażą biletów i w optymalizacji przychodów, poprzez dynamiczną kalkulację cen, uzależnioną od popytu. Cieszymy się, że dzięki inwestycji WP będziemy mogli dalej rozwijać nasze usługi, korzystając z know-how lidera branży e-commerce w Polsce.

W przesłanym komunikacie możemy również przeczytać, że strony ustaliły prawa Grupy WP do ewentualnego przejęcia kontrolnego pakietu akcji Teroplan S.A. w przyszłości, więc niewykluczone, że za niedługo będziemy świadkami faktycznego przejęcia platformy przez Wirtualną Polskę.

Źródło: Wirtualna Polska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu