Apple

Produkcja ruszyła. Oto nowe sprzęty Apple, które zadebiutują w marcu

Kamil Świtalski
Produkcja ruszyła. Oto nowe sprzęty Apple, które zadebiutują w marcu
10

Apple w pocie czoła ma przygotowywać się do wiosennych premier. Produkcja odświeżonych wersji iPadów Air, iPadów Pro oraz MacBooków Air miała już ruszyć. Kiedy możemy się ich spodziewać w sklepie?

Plotki dotyczące marcowych premier Apple nie ustają — wręcz przeciwnie. Im bliżej premiery, tym więcej informacji na temat produktów które mają zadebiutować w marcu pojawia się w sieci. W tym tygodniu Mark Gurman w swoim newsletterze "Power On"  informuje, że produkcja nowych sprzętów już się rozpoczęła. I wszystkich ich mamy spodziewać się na sklepowych półkach "w okolicach końca marca".

Polecamy na Geekweek: Prawie jak Corel. Jakie programy graficzne są za darmo?

O jakich produktach mowa?

Wiosenne premiery Apple. Do tych premier przygotowuje się gigant z Cupertino

Od wielu tygodni wszystkie plotki i przecieki dotyczące produktów które rzekomo mają trafić na rynek tej wiosny pozostają spójne. I wsród nowych sprzętów znaleźć mają się:

  • iPad Air — poza szybszym układem (Apple M2 ma zastąpić dotychczasowy M1) oraz szybszymi opcjami łączności (wsparcie dla WiFi 6E oraz Bluetooth 5.3) tablet Apple ze średniej półki ma doczekać się także większego wariantu: 12,9-cala;
  • iPad Pro — odświeżone iPady Pro mają doczekać się nowych układów (Apple M3 ma zastąpić dotychczasowy M2) oraz udoskonalonych opcji łączności. Ostatnie informacje zamieszczone w kodzie wersji beta systemu iOS sugerują, że przeniesione zostaną zestawy kamer — miałyby one zostać umieszczone na dłuższej krawędzi tabletu. Największą zmianą — i to widoczną gołym okiem — mają być nowe ekrany. Dotychczasowe (dla przypomnienia: 11-calowy i 12-9 calowy wariant korzystają z innych technologii ekranu) warianty zostaną zastąpione panelami OLED. Ponadto plotki sugerują, że tablety doczekają się wsparcia dla ładowania MagSafe. Nie wiadomo jednak czy chodzi o bezprzewodowe ładowanie, jak ma to miejsce w iPhone'ach 12 (i nowszych), czy magnetyczne — jak w przypadku Macbooków. Mówi się też, że wraz z debiutem nowych iPadów Pro mielibyśmy doczekać się także wsparcia dla nowych akcesoriów przygotowywanych przez Apple. Mowa tu przede wszystkim o odświeżonej klawiaturze Magic Keyboard. Może nareszcie będzie lżejsza i wygodniejsza?
  • Macbook Air — najtańsze przenośne komputery w ofercie Apple także miałyby doczekać się drobnych usprawnień. O ile nikt nie wspomina o żadnym wielkim redesignie czy faktycznie znaczących zmianach — to komputery te miałyby tej wiosny doczekać się nowej wersji, w której układy Apple Silicon M2 zostaną zastąpione najnowszymi M3. Te zapewniają nie tylko lepsze zarządzanie energią (czyli jeszcze dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu), ale także znacząco lepsze osiągi w przypadku renderowania grafiki — co bez wątpienia docenią gracze. Ponadto, tak jak iPady Air, komputery miałyby doczekać się wsparcia dla WiFi 6E.

Moc nowości od Apple przed nami. Warto zasilić skarbonki

Jeżeli wszystkie informacje się potwierdzą, to wspomniane nowe sprzęty mają trafić na rynek już w drugiej połowie marca 2024 roku. O ile jednak w przypadku MacBooków Air oraz iPadów Air nie mówi się o podwyżkach, o tyle od lat słyszymy że iPady Pro po tym jak doczekają się paneli OLED będą znacząco droższe. O ile? Zobaczymy — już teraz ceny tabletów, zwłaszcza w wersjach z rozbudowaną pamięcią wewnętrzną, wgniatają w fotel. Dlatego jeżeli planujecie zakup nowych tabletów — warto już teraz zacząć na nie powoli odkładać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu