Microsoft

Windows Phone 8.1 sprawdzimy już 14 kwietnia

Konrad Kozłowski
Windows Phone 8.1 sprawdzimy już 14 kwietnia
57

Mnóstwo nowości dla systemu Windows Phone zapowiedzianych podczas konferencji Build z pewnością narobiło smaku użytkownikom smartfonów z mobilnym systemem Microsoftu. Na całe szczęście nie będziemy musieli czekać na aktualizację zbyt długo - ta udostępniona zostanie deweloperom 14 kwietnia, lecz sko...

Mnóstwo nowości dla systemu Windows Phone zapowiedzianych podczas konferencji Build z pewnością narobiło smaku użytkownikom smartfonów z mobilnym systemem Microsoftu. Na całe szczęście nie będziemy musieli czekać na aktualizację zbyt długo - ta udostępniona zostanie deweloperom 14 kwietnia, lecz skorzystać z tego faktu mogą także zwykli użytkownicy.

Na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery Windows Phone 8.1, możemy jednak domniemywać że nastąpi to w okolicach wakacji. Lista zmian i nowości w tej aktualizacji zawiera między innymi asystenta osobistego o nazwie Cortana, "Action Center" czyli po prostu centrum powiadomień rozszerzone o skróty do najczęściej wykorzystywanych funkcji, możliwość wyświetlenia większej ilości kafelków na Ekranie Start oraz opcję ustawienia tapety zmieniającej wygląd wszystkich przypiętych kafelków. Pojawi się także klawiatura obsługująca wprowadanie tekstu za pomocą gestów oraz odświeżone aplikacje systemowe jak kalendarz.

Serwis Neowin wskazał datę 14 kwietnia, jako dzień w którym udostępnione zostanie to uaktualnienie deweloperom, co zostało potwierdzone przez The Verge. Przynajmniej takie są planu Microsoftu, ponieważ nadal obecne są elementy wymagające poprawek. Podobnie jak w przypadku poprzedniej aktualizacji możliwa będzie instalacja uaktualnienia na wszystkich urządzeniach, dzięki prostej aplikacji. Windows Phone 8.1 trafi na wszystkie urządzenia z Windows Phone 8. Nokia potwierdziła informację o dostępności aktualizacji dla wszystkich swoich modeli z serii Lumia już wczoraj.

Windows Phone zyskuje w moich oczach z każdym dniem i choć nie sądziłem, że będę rozważał taką możliwość, to moja całkowita "przeprowadzka" na jeden z nowszych modeli Lumia jest coraz bardziej prawdopodobna. Jest wiele rzeczy, które cenie w iOS i iPhonie, lecz szereg ograniczeń oraz ciągnąca się stagnacja Apple w kwestii rozwijania swojej platformy mobilnej staje się coraz bardziej odczuwalna, lecz jest to temat na inny tekst. Teraz warto skupić się na tym jak w praktyce prezentować się będą zaserwowane przez Microsoft nowości,a przekonamy się o tym już za nieco ponad 10 dni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu