Microsoft

Windows 8 z App Store - Microsoft potwierdził

Tomasz Popielarczyk
Windows 8 z App Store - Microsoft potwierdził
3

Microsoft potwierdził istnienie sklepu z aplikacjami w kolejnej edycji systemu Windows. Ma to najprawdopodobniej związek z przygotowywaniem platformy pod kątem współpracy z tabletami, ale również z tym, że Linux i Mac OS już mają tego typu rozwiązania. Co już wiadomo na temat App Store w Windows 8?...

Microsoft potwierdził istnienie sklepu z aplikacjami w kolejnej edycji systemu Windows. Ma to najprawdopodobniej związek z przygotowywaniem platformy pod kątem współpracy z tabletami, ale również z tym, że Linux i Mac OS już mają tego typu rozwiązania. Co już wiadomo na temat App Store w Windows 8?

Niestety ciągle niewiele, gdyż Microsoft dawkuje informacje na ten temat. Otóż Windows 8 ma się ukazać w dwóch wersjach - lda tabletów i komputerów desktopowych. Najprawdopodobniej pierwsza z nich będzie wyposażona w nakładę graficzną, którą swego czasu producent prezentował na klipie wideo. App Store ma być zatem jednym z elementów wspólnych, dla obu edycji. Niewykluczone również, że Microsoft posunie się o krok dalej i spróbuje zunifikować również Windows Phone, co uczyniłoby "Okienka" platformą uniwersalną.

O wprowadzeniu App Store do Windows 8 napisał na swoim blogu jeden z pracowników Microsoftu - Steven Sinofsky. Wymieniał on grupy, które pracują nad nowym systemem i wśród nich pojawiła się również ta, odpowiedzialna za sklep z aplikacjami.

Czyżby Steve Ballmer zacierał właśnie ręce na myśl o nowym modelu biznesowym, który przyniesie firmie jeszcze większe przychody? Być może. Ale głównym motorem, który popchnął Microsoft w stronę sklepu z aplikacjami jest zmieniający się rynek i chęć stworzenia jednego systemu zarówno dla PC i tabletów. Gigant z Redmond chce pokazać, że Windows jest produktem, które świetnie sprawdzał się w erze komputerów osobistych i równie dobrze poradzi sobie podczas boomu na gadżety mobilne. Nie będzie udziwnień i nowych platform, które miałyby w jakimkolwiek stopniu rewolucjonizować podejście do tabletów. Będzie ten sam, sprawdzony i dobry Windows, którego wszyscy znamy i niekoniecznie kochamy. I chyba ta taktyka świetnie odzwierciedlaja niedawna wypowiedź Andy'ego Lessa, dyrektora sekcji Windows Phone, w której oznajmił, że dla Microsoftu tablet to też komputer PC.

Zobaczymy, czy dla użytkowników również.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu