Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Skrawek Windows Phone'a dla Androida - oto świetnie wyglądający i działający Outlook w odświeżonej odsłonie

KK
Konrad Kozłowski
20

Akcja "facelifting" w wykonaniu Micrsooftu trwa w najlepsze - tyczy się to najpoważniejszych produktów jak Windows i Office, ale dosięga także usług webowych, a także mobilnych aplikacji - również tych dla konkurencyjnych platform. Klient Outlooka doczekał się (nareszcie!) porządnego uaktualnienia,...

Akcja "facelifting" w wykonaniu Micrsooftu trwa w najlepsze - tyczy się to najpoważniejszych produktów jak Windows i Office, ale dosięga także usług webowych, a także mobilnych aplikacji - również tych dla konkurencyjnych platform. Klient Outlooka doczekał się (nareszcie!) porządnego uaktualnienia, a nowością nie jest tylko sam wygląd.

Jako (były) użytkownik systemu Windows Phone, czasem tęsknie za tymi uproszczonymi do granic możliwosci pod względem interfejsu aplikacjami, które nie tylko były szalenie wygodne w obsłudze, to naprawdę cieszyły oko, a wszystko było na wyciągnięcie palca. i dokładnie taka sama jest aplikacja Outlooka dla Androida. Obcując z nią można odnieść wrażenie, że na chwilę zmieniliśmy platformę, ale to dobre wrażenie - Windows Phone z domieszką iOS'a.

Do tej pory moje konto Outlook było zalogowane w domyślnej aplikacji Poczta Androida, dlatego po instalacji najnowszej wersji Outlooka musiałem skonfigurować konto od nowa. Po wpisaniu loginu i hasła ujrzymy tę samą animację wczytywania, która obecna jest już w systemie Windows i innych produktach - nie wiem dlaczego, ale przypadła mi ona do gustu. Chwilę później zostałem poproszony o wpisanie nazwy użytkownika (domyślnie: imię i nazwisko) oraz zdecydowałem o okresie z jakiego pobierane będą wiadomości, to jakiego rozmiaru będą przycinane (przed pobraniem pełnej treści wraz załącznikami) oraz częstotliwość odświeżania skrzynki - oczywiście opcja "push" jest tutaj dostępna.

Przełączanie się pomiędzy folderami umożliwia nam wysuwane z lewej strony ekranu menu, które naturalnie możemy wywołać gestem "w prawo". Co ważne, aplikacja umożliwia pracę na wielu kontach i przechodzenie bezpośrednio z jednej wiadomości do drugiej bez potrzeby powracania do skrzynki odbiorczej. W ustawieniach możemy zdecydować o tym, czy chcemy korzystać z widoku konwersacji, co pozwala na szybkie przejrzenie korespondencji o tym samym temacie oraz zablokować aplikację hasłem. Bardzo spodobała mi się opcja wskazania dni i pór w jakich aplikacja nie będzie pracowała w trybie push i wymagane będzie manualne sprawdzenie skrzynki. Do wyboru dostępne są weekendy, noce, niski stan baterii (poniżej 15%) oraz w roamingu. Co ciekawe sami możemy wskazać w jakich godznach zaczyna się dla noc i kiedy kończy oraz które dni tygodnia będą traktowane, jako weekend. Nie zapomniano o takich funkcjach jak automatyczny podpis, czy wybór synchronizowanych folderów, co naprawdę doceniam. Aplikacja umożliwia także synchronizacje książki telefonicznej oraz kalendarza. Nie przesadzę chyba, gdy powiem - świetna robota!

Outlook znajdziecie w Google Play dla urządzeń z Androidem od 2.1 do 2.3 oraz od 4.0 do 4.2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftoutlookAndroid