22

Windows 7 będzie lepszy od…Visty

Trochę zawiodłam się dzisiaj na firmie Microsoft. Myślałam, że mimo nieudanej/udanej (niepotrzebne skreślić) kampanii skierowanej w stronę Apple będą oni szli za ciosem i wykazywali w czym Windows jest potencjalnie lepszy od OS X. Tymczasem, na konferencji Windows Hardware Engineering Conference Microsoft ogłosił, że ich nowy system – Windows 7 – będzie owszem lepszy, ale […]

Trochę zawiodłam się dzisiaj na firmie Microsoft. Myślałam, że mimo nieudanej/udanej (niepotrzebne skreślić) kampanii skierowanej w stronę Apple będą oni szli za ciosem i wykazywali w czym Windows jest potencjalnie lepszy od OS X.

Tymczasem, na konferencji Windows Hardware Engineering Conference Microsoft ogłosił, że ich nowy system – Windows 7 – będzie owszem lepszy, ale nie od OS X czy Linuxa, ale od Windowsa Visty. Tak sobie myślę, że gorszy to już chyba nie może być. Chociaż użytkownicy mogą myśleć, że mógłby być i warto ich uspokoić, że jednak „szczęśliwa siódemka” będzie… No właśnie jaka? Podobno, ma się szybciej uruchamiać, zużywać mniej baterii, być bardziej solidna i wydajna.

Szkoda tylko, że nowy system pojawi się dopiero na początku 2010. Przyznawanie teraz, że Vista nie jest najlepsza raczej nie zwiększy przychodów z tego produktu.

W oczekiwaniu na Windows 7 obejrzyjcie filmik, na którym rzeczywiście uruchamia się on szybciej niż Vista.