Świat

Kto będzie doradcą Obamy do spraw technologii?

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Kto będzie doradcą Obamy do spraw technologii?
4

Jeszcze nie opadły emocje po ogłoszeniu wstępnych wyników amerykańskich wyborów prezydenckich, a już prowadzone są pierwsze dyskusje na temat obsady poszczególnych stanowisk w gabinecie prezydenta elekta - Baracka Obamy. Możliwe, że nie byłoby w tym nic interesującego dla nas, gdyby nie fakt, że jed...

Jeszcze nie opadły emocje po ogłoszeniu wstępnych wyników amerykańskich wyborów prezydenckich, a już prowadzone są pierwsze dyskusje na temat obsady poszczególnych stanowisk w gabinecie prezydenta elekta - Baracka Obamy. Możliwe, że nie byłoby w tym nic interesującego dla nas, gdyby nie fakt, że jednym ze stanowisk, o którym toczy się dyskusja jest doradca prezydenta ds. technologii.

Równie ciekawe jest nazwisko potencjalnego kandydata na to stanowisko. Według Andrew Rasieja - twórcy Personal Democracy Forum bardzo dobrym kandydatem jest CEO koncernu Google - Eric Schmidt. Był on jednym z biznesmenów popierających Obame.

Nowo wybrany prezydent mógłby w ten sposób upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Mógłby odwdzięczyć się Schmidtowi za wsparcie, a także pozyskać wartościowego współpracownika o dużej wiedzy i szerokich kontaktach w branży. Czy jednak szef Google obejmie to stanowisko? Przekonamy się wkrótce.

Źródło: InternetNews.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu