Microsoft

Windows 11 doczeka się usprawnionego Notatnika. Idą wielkie zmiany

Kacper Cembrowski
5

Windows 11 doczeka się kolejnego ulepszenia. Tym razem użytkownicy najnowszego systemu od Microsoftu doczekają się odświeżonego Notatnika.

Nowa wersja Notatnika jest dostępna do testowania od grudnia zeszłego roku, jednak teraz amerykańska firma zdecydowała się wprowadzić odświeżoną wersję programu dla wszystkich użytkowników posiadających aktualną wersję Windowsa 11. Wbrew pozorom, jest to jedna z najważniejszych aktualizacji tego programu od lat.

Notatnik otrzymał Fluent Design, WinUI, obsługę trybu ciemnego, nowy sposób wyboru czcionki oraz obsługę dedykowanej strony ustawień. Najważniejsze jednak jest pasmo ulepszeń edycji RichEdit, która zmieni Notatnik w naprawdę świetne narzędzie do pisania, podobne do Microsoft Word.

Microsoft oficjalnie potwierdził, że edycja RichEdit w nowej wersji Notatnika jest dokładnie taka sama, jak w przypadku takich programów jak Word, PowerPoint, Excel czy OneNote. Firma w celu upewnienia się, że program będzie działał bez zarzutu, naprawiła wszelkie problemy występujące w RichText i RichEdit.

Nowa wersja Notatnika jest dostępna w sklepie Microsoft Store. Możemy zatem spodziewać się wielu szybkich aktualizacji i nowych funkcji. Jeden z pracowników Microsoftu podzielił się publicznie wiadomością, z której bije ogromny optymizm:

Chociaż dostarczenie nowego Notatnika z Office RichEdit było trudne, w końcu nam się udało! Po ponad 30 latach silnik tekstowy Notatnika został ostatecznie odłączony od systemu operacyjnego, umożliwiając szybkie i stałe ulepszanie Notatnika w przyszłości. To także dla mnie zaszczyt pracować z wami przy tym fascynującym projekcie.

W nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się mnóstwa ulepszeń do Notatnika. Microsoft już znacznie ulepszył swoją aplikację, lecz nie ma zamiaru na tym kończyć - i bardzo dobrze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu