Windows

Windows 10 October 2018 update już dostępny. Co nowego?

Kamil Świtalski
69

Najświeższa aktualizacja dla systemu Windows 10 już dostępna. Gdzie ją pobrać i jakie nowości przynosi Windows 10 October Update?

Użytkownicy systemu Microsoftu w sprawie Windows 10 są niezwykle podzieleni. W historii były już systemy, które kochali — i mimo swoich (licznych) wad wciąż wspominają z czułością. Są takie, o których pochlebnie wypowiadała się co najmniej garstka najwierniejszych fanów firmy, która doceniała (nie zawsze udane) próby stworzenia czegoś nowego. A Windows 10... cóż — ten miał dogodzić wszystkim. I choć nie brakuje jego entuzjastów, to Microsoftowi — jak to zwykle bywa — nie udało się zadowolić każdego. Ale kto wie, może nowości które firma wprowadza w October Update bardziej przypadną im do gustu?

Druga duża aktualizacja Windows 10 w tym roku już dostępna. Co nowego w Windows 10 October Update?

Szczegóły związane z tym, czego możemy spodziewać się w najświeższej aktualizacji usłyszeliśmy już kilka tygodni temu — ale przypomnijmy. Windows October 2018 Update przynosi:

  • uniwersalny schowek, który pozwala na dostęp do skopiowanych rzeczy z różnych urządzeń;
  • usprawnione zrzuty ekranu z funkcją ich docinania;
  • usprawnioną wyszukiwarkę z asystą Cortany;
  • ciemny motyw dla systemowych okienek;
  • aktualizacja Notatnika;
  • odświeżony pasek gry, który pozwoli graczom szybko dotrzeć do wszystkich najważniejszych informacji związanych z komputerem, a także wygodne skróty do często używanych funkcji;
  • obsługę nowych emoji;
  • nowości dla przeglądarki Microsoft Edge — m.in. zmiany w ustawieniach czy blokowanie filmów, które odtwarzają się automatycznie po wejściu na stronę;
  • łatwiejszą integrację ze smartfonem — a wszystko to dzięki nowej aplikacji Your Phone (zobacz: Nowa aplikacja Microsoftu pozwoli na większą integrację Androida z Windowsem!).

Zobacz też: Co nowego w Windows 10? Jesienią nowa, duża aktualizacja – nowości w October 2018?

Aktualizację Windows 10 October Update już dzisiaj można pobrać dzięki Asystentowi aktualizacji systemu Windows 10 — jeżeli zaś niespecjalnie wam się z nią spieszy, to za tydzień będzie już dostępna z poziomu Windows Update.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot