Microsoft

Windows 10 już na ostatniej prostej - kolejna kompilacja dostępna w programie Insider

Jakub Szczęsny
Windows 10 już na ostatniej prostej - kolejna kompilacja dostępna w programie Insider
41

Lipiec mamy już za pasem, a koniec tego miesiąca zarezerwowany jest dla rewolucyjnego w kontekście platformy Windows 10. Kolejne aktualizacje są już nastawione głównie na kosmetykę i dotyczą mniej poważnych kwestii. W szybkim obiegu aktualizacji skupiono się obecnie na kolejnych szlifach w projektac...

Lipiec mamy już za pasem, a koniec tego miesiąca zarezerwowany jest dla rewolucyjnego w kontekście platformy Windows 10. Kolejne aktualizacje są już nastawione głównie na kosmetykę i dotyczą mniej poważnych kwestii. W szybkim obiegu aktualizacji skupiono się obecnie na kolejnych szlifach w projektach Cortana oraz Microsoft Edge, dopieszczono również interfejs, który po miesiącach otwartych testów wydaje się być naprawdę spójny.

Przed aktualizacją do kolejnej udostępnionej wersji Windows 10 w programie Insider warto stworzyć kopię zapasową danych z przeglądarki Microsoft Edge (o ile z niej korzystaliście). Microsoft podał instrukcję ręcznego wykonania kopii zapasowej w tym miejscu, obok informacji o aktualizacji dostępnej dla członków programu wczesnych testów oprogramowania.

Windows 10 w kolejnej odsłonie zyskał wiele w kontekście przeglądarki Microsoft Edge, która jest już "na ukończeniu". Doszlifowano elementy interfejsu nowej przeglądarki, dodano również przycisk strony domowej (z opcją jej ukrycia). Zaimportuje ona teraz dla nas zakładki oraz ulubione i dostarczy wbudowany menedżer haseł, dzięki któremu będziemy mogli w prosty i co ważne - bezpieczny sposób zarządzać hasłami do używanych przez nas witryn w Internecie. Dopracowano również elementy czysto funkcjonalne - karty można przenosić między oknami przeglądarki, a także obsługiwane jest utrzymywanie odtwarzania treści po minimalizacji aplikacji. Ponadto, dla maniaków nocnych sesji przed komputerem dodano ciemny motyw interfejsu użytkownika.

Cortana natomiast została zintegrowana z Office 365, a ponadto prześledzi dla nas loty, zapewni przypomnienia oparte na naszej lokalizacji, a także wyśle wiadomości e-mail bez korzystania z klawiatury.

Zadowoleni powinni być posiadacze urządzenia Surface 3, którzy mogą zainstalować Windows 10 na tym modelu tabletu od Microsoftu. W kontekście mocniejszego Surface Pro 3, użytkownicy poczują dużą poprawę pod względem czasu pracy na jednym cyklu ładowania.

Sądząc po tym, jak wygląda lista zmian w Windows 10, należy być spokojnym o kompletność i dopracowanie finalnego produktu wraz z końcem lipca. Szykuje się naprawdę mocna i być może nawet przełomowa dla Microsoftu premiera. Windows po okresie "siedzenia w kozie" odrobił lekcje, wysłuchał użytkowników i zapewne da użytkownikom taki system, jakiego życzyli sobie od dawna. Cieszę się ponadto z nacisków konkurentów Microsoftu, którzy pośrednio wymusili szybszy rozwój tej platformy - oczywiście z korzyścią dla użytkowników.

Grafika: 1, 2, 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu