Microsoft

Sway nareszcie trafia na iPada, ale mnie bardziej cieszą zapowiedzi aplikacji na Windows 10

Konrad Kozłowski
Sway nareszcie trafia na iPada, ale mnie bardziej cieszą zapowiedzi aplikacji na Windows 10
3

Sway, usługa Microsoftu pozwalająca przygotowywać proste prezentacje, nareszcie doczekała się jakże potrzebnej ekspansji. Do tej pory użytkownicy mogli sięgnąć jedynie po aplikację na iPhone'a oraz skorzystać z wersji webowej. Od kilkunastu godzin Sway dostępne jest w App Store w wydaniu na iPada, a...

Sway, usługa Microsoftu pozwalająca przygotowywać proste prezentacje, nareszcie doczekała się jakże potrzebnej ekspansji. Do tej pory użytkownicy mogli sięgnąć jedynie po aplikację na iPhone'a oraz skorzystać z wersji webowej. Od kilkunastu godzin Sway dostępne jest w App Store w wydaniu na iPada, a tego lata mamy doczekać się także wersji dla Windows 10.

O Sway wypowiadałem się dość pozytywnie na Antyweb przy okazji testów możliwości usługi, lecz wymieniłem przy okazji również kilka najpoważniejszych wad, nad którymi Microsoft zdecydowanie musi jak najszybciej popracować. Jedną z nich było właśnie ograniczenie związane z dostępnością do Sway, gdyż oprócz jednej mobilnej aplikacji i wersji przeglądarkowej Sway nie mogło się niczym więcej pochwalić. W dość ślimaczym tempie, ale Microsoft zaczyna odpowiadać na sugestie użytkowników. Po pierwsze, do App Store zawitała werja Sway dla iPada, która podobnie jak w przypadku pozostałych aplikacji pakietu Office, wydaje się być w tej formie bardziej użyteczna. Dopieszczono także kilka szczegółów w aplikacji dla iPhone'a, rozszerzono listę wspieranych regionów i języków, wśród których nie znajdziemy jednak na ten moment języka polskiego.

Użytkownicy Androida niestety muszą po raz kolejny obejść się smakiem, co mnie odrobinę dziwi, szczególnie gdy obserwujemy tak duże zainteresowanie tą platformą ze strony firmy z Redmond i jej wzmożoną aktywność w sklepie Google Play. Na całe szczęście Microsoft planuje w pewnym sensie nam to wynagrodzić, ponieważ poinformował nas o pracach nad aplikacją dla Windows 10, której premiera ma nastąpić tego lata. A jako że flagową cechą Windows 10 jest uniwersalność aplikacji, to o wersję dla smartfonów nie powinniśmy się martwić, jednak najpierw musi nastąpić udostępnienie samego Windows 10 Mobile.

Na witrynie Sway w dalszym ciagu widnieje dopisek "Preview", co oznacza że nie jest to finalna wersja usługi. Wiele opcji jest niedostępnych, ale już teraz Sway można wykorzystać w wielu różnych sytuacjach, na przykład w celu przygotowania pokazu slajdów ze zdjęciami z wycieczki, który można udostępnić zainteresowanym bezpośrednim linkiem. Co więcej, od pewnego czasu możliwe jest także współtworzenie takich prezentacji z innymi użytkownikami w czasie rzeczywistym.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu