21

Wincej rdzeniuf! MediaTek będzie produkować 10-rdzeniowe procesory [prasówka]

Więcej cali, więcej rdzeni, więcej gigabajtów. Specyfikacje smartfonów i tabletów zmieniają się w zatrważającym tempie. Okazało się właśnie, że tajwański MediaTek pracuje nad 10-rdzeniowymi układami. Czy to w ogóle gdziekolwiek znajdzie zastosowanie? Mediatek i 10 rdzeni Informacje o 10-rdzeniowych układach pochodzą od chińskich analityków. Mają to być układy z nowej serii Helio X20, o której pisałem […]

Więcej cali, więcej rdzeni, więcej gigabajtów. Specyfikacje smartfonów i tabletów zmieniają się w zatrważającym tempie. Okazało się właśnie, że tajwański MediaTek pracuje nad 10-rdzeniowymi układami. Czy to w ogóle gdziekolwiek znajdzie zastosowanie?

Mediatek i 10 rdzeni

comment_AUVDD79IMu4IQl62nN6c9M2pydb6Vb8I

Informacje o 10-rdzeniowych układach pochodzą od chińskich analityków. Mają to być układy z nowej serii Helio X20, o której pisałem w jednej z ostatnich prasówek. Takie rozwiązanie miałoby dawać w AnTuTu wyniki rzędu 70 tys. pkt. MediaTek ma rozpocząć masową produkcję chipów pod koniec tego roku. Będą one dedykowane topowym azjatyckim smartfonom, które miałyby podbijać zachodnie rynki.

LG G4 w kolejnym teaserze

LG przygotowało kolejne wideo poświęcone smartfonowi LG G4. Tym razem skupiono się na podkreśleniu atutów wyświetlacza. Nowy panel IPS zastosowany w urządzeniu będzie posiadał przekątną 5,5 cala oraz rozdzielczość Quad HD. Ma być jaśniejszy i wyświetlać więcej kolorów niż jakikolwiek odpowiednik na rynku. Czekamy.

Wygoogluj sobie telefon

FindMyPhone_1024x512 (1)

Google już od jakiegoś czasu oferuje funkcję znajdowania zgubionego lub skradzionego telefonu za pomocą  usługi Android Device Manager. Teraz zintegrowano ją z wyszukiwarką. Wpisując „find my phone”, mamy otrzymać mapę wraz z oznaczonym na niej położeniem urządzenia. Oczywiście nie działa to na razie w Polsce, ale wydaje się fajną ciekawostką na którą warto czekać.

Nowe odręczne pisanie na Androidzie

image (3)

Google wydał nową wersję aplikacji Handwriting Input (dotąd była ona wbudowana tylko w Androida i niedostępna w Google Play), która pozwala na odręczne wprowadzanie tekstu na Androidzie w aż 82 językach. Co najciekawsze nie potrzebujemy do tego rysika. Program radzi sobie również z emotikonami i znakami diakrytycznymi. Jeżeli preferujecie taki sposób pisania na urządzeniach mobilnych, prawdopodobnie nie ma lepszego rozwiązania.