Ciekawostki technologiczne

Smartfon tańszy o ponad 40%, ale w pakiecie z reklamami na ekranie blokady

AL
Albert Lewandowski
5

Każdy z nas lubi promocje oraz zniżki. Najlepiej to widać po wynikach sprzedaży w Czarnego Piątku, chociaż specjalne oferty w naszym kraju prezentują się dosyć blado na tle tych z np. Stanów Zjednoczonych. Jeden z producentów smartfonów postanowił wykorzystać pewien pomysł Amazonu. Mianowicie można kupić taniej ich telefony, ale jak powszechnie wiadomo, nie ma nic za darmo.

Ponad 40% taniej

Wileyfox to mniej znana brytyjska firma założona przez dwóch byłych pracowników HTC. O ich smartfonach pisałem już jakiś czas temu, ale debiutanckie modele nie były szczególnie interesujące i, szczerze pisząc, nie spodziewałem się nawet, że ten producent przetrwa. Tymczasem okazuje się, że nawet ma się całkiem dobrze.

Jednak nie piszę o Wileyfox tylko po to, aby uświadomić Ci istnienie tego producenta, lecz żeby opisać ciekawą akcję związaną z ich telefonami. Amazon sprzedaje dwie wersje tabletów: tańszą z reklamami oraz droższą bez. Brytyjczycy postanowili się tym zainspirować i dla klientów z USA oraz Wielkiej Brytanii przygotowali całkiem atrakcyjną ofertę pod warunkiem, że użytkownik zgodzi się na oglądanie niewiarygodnie interesujących ogłoszeń.

Omijając zakazy

Na pokładzie tańszych modeli będzie preinstalowane specjalne oprogramowanie o nazwie Add-X. W tym miejscu mógłbym zakończyć pisanie tego tekstu, ale na dobrą sprawę taka polityka łamie niektóre zakazy Google, choć Wileyfox wykazał się nie lada sprytem. Ostatnio firma z Mountain View zaktualizowała swoje wymogi. Jakikolwiek program wyświetlający reklamy na ekranie blokady będzie zablokowany, a właśnie Add-X w tym miejscu pokazuje spersonalizowane oferty. Producent zapewnia jednak, że nie ma się o co martwić, ponieważ ich dodatek do systemu nie jest osobną aplikacją i po prostu będzie preinstalowany.

Na koniec przedstawię listę zniżek, która prezentuje się bardzo ciekawie:

  • Swift 2 Plus – normalnie 189 funtów, w wersji z reklamami 119,
  • Swift 2 – 159, a teraz 99 funtów,
  • Spark X – 139, 79 funtów,
  • Spark Plus – 119, 69 funtów.

Uważam, że znajdzie się wielu chętnych, ponieważ znacznie niższa cena wiąże się tylko z jednym: reklamami. Można je jednak zaakceptować przy takich urządzeniach.

źródło: Tech Radar przez Neowin

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu