Internet

Masz słaby zasięg WiFi w domu? W ofercie UPC pojawiły się specjalne boostery, które zaradzą temu problemowi

Paweł Winiarski
Masz słaby zasięg WiFi w domu? W ofercie UPC pojawiły się specjalne boostery, które zaradzą temu problemowi
5

Korzystam z internetu w UPC, mam jednak mieszkanie i po wymianie starego modemu Technicolor na nowszego Connect Box problemów z zasięgiem w poszczególnych pomieszczeniach już nie mam. Jeśli jednak mieszkacie w dużym domu, tego typu niedogodności mogą się pojawić. Na szczęście UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu.

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.

- czytamy na stronie UPC Polska.

Czym są WiFi Boostery? To kompaktowe zestawy urządzeń, które wykorzystują domową sieć elektryczną. Najpierw jeden z boosterów podłączamy do modemu kablem ethernet, drugi umieszczamy w dowolnym miejscu domu lub mieszkania. Zostanie stworzony hotspot, który zwiększy zasięg domowego WiFi. Urządzenia korzystają z technologii MU-MIMO (2x2) i nadają jednocześnie na dwóch częstotliwościach 2,4 i 5 Ghz (Dual band). Boostery podłączane są do gniazdek ściennych.

W ofercie UPC znaleźć można dwa urządzenia:

  • Mały booster (PG 9073LG)
  • Duży booster (PG 9072LG)

Standardowo zalecamy połączenie Boosterów w odległości ok. 100 metrów. Jednakże w niektórych przypadkach przy odpowiednim ustawieniu odległość ta może wynieść aż do 300 metrów.

Zestawy WiFi Boosters dostępne będą dla nowych i obecnych klientów w pakietach z superszybkim internetem opartym na światłowodzie, telewizją cyfrową oraz telefonem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu