HTC

Wiemy nieco więcej na temat HTC One M9

JS
Jakub Szczęsny
5

To, że seria One od Tajwańczyków będzie kontynuowana nie ulega żadnym wątpliwościom - owe telefony charakteryzują się naprawdę dobrymi parametrami oraz najładniejszym obecnie designem. One M8 zebrał dobre recenzje w mediach technologicznych i chociaż nie osiągnął takiego sukcesu, jakiego oczekiwałab...

To, że seria One od Tajwańczyków będzie kontynuowana nie ulega żadnym wątpliwościom - owe telefony charakteryzują się naprawdę dobrymi parametrami oraz najładniejszym obecnie designem. One M8 zebrał dobre recenzje w mediach technologicznych i chociaż nie osiągnął takiego sukcesu, jakiego oczekiwałaby firma, jest wart tego, by jeszcze raz podejść do kwestii flagowego urządzenia.

Według najnowszych doniesień, HTC One M9 będzie telefonem wyposażonym w 5,5-calowy ekran QHD. Urządzenie będzie pracować na Snapdragonie 805 wraz z trzema gigabajtami pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika oddane zostanie 32, 64 lub 128 GB przestrzeni na dane - w zależności od wersji urządzenia. Do tego, będzie można zwiększyć dostępne miejsce poprzez slot na karty microSD, aż do 128 GB.

Ekran QHD będzie bardzo łakomy na energię zgromadzoną w akumulatorze - to zaś oznacza, że trzeba będzie umieścić w urządzeniu baterię, która sprosta trudnemu dziś zadaniu, jakim jest utrzymanie telefonu przy życiu przez cały dzień. Temu naprzeciw ma wyjść akumulator o pojemności 3500 mAh. To wydaje się być dużo - jednak pamiętajmy o tym, że topowy smartfon z dużym ekranem wyświetlającym treści w wysokiej rozdzielczości będzie dużo bardziej prądożerny, niż sprzęt obsługujący "biedne" HD 720p. Cudów zatem się nie spodziewam, ale miło, że w tej kwestii można oczekiwać zdrowego podejścia.

Telefon ponadto zrobi zdjęcie dzięki aparatowi o rozdzielczości 16 MP. Nie wspomniano tutaj o technologii ultrapikseli, która gościła w poprzedniej generacji. M8 nie robił złych zdjęć (chociaż do 1520/1020 sporo mu brakowało), ale fakt odnotowywania w specyfikacji jedynie 4 MP niektórych odstraszał i sugerował niską szczegółowość ujęć.

Nowych wieści możemy spodziewać się już niebawem, jeszcze przed imprezą w Barcelonie w marcu zapewne ujrzymy pierwsze zdjęcia tego telefonu, a być może wyklaruje się także i potwierdzona specyfikacja nowego flagowca od HTC. W każdym razie zapowiada się znakomicie.

Grafika: 1, 2

Źródło: Android Authority

Zdjęcia przedstawiają smartfon HTC One M8

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidHTCHTC OneHTC One M9