Microsoft

Windows 10 już 29 lipca. Wiemy jak będzie przebiegał proces darmowej aktualizacji do Windows 10

Konrad Kozłowski
Windows 10 już 29 lipca. Wiemy jak będzie przebiegał proces darmowej aktualizacji do Windows 10
164

Windows 10 trafi do użytkowników już 29 lipca, a Microsoft powolutku przygotowuje się już do tego momentu. Nie tylko dopracowując swój nowy system operacyjny, ale także wprowadzając użytkowników we wstępną fazę procesu aktualizacji i informując ich jak dokładnie będzie ten proces przebiegał. Podr...

Windows 10 trafi do użytkowników już 29 lipca, a Microsoft powolutku przygotowuje się już do tego momentu. Nie tylko dopracowując swój nowy system operacyjny, ale także wprowadzając użytkowników we wstępną fazę procesu aktualizacji i informując ich jak dokładnie będzie ten proces przebiegał.

Podróż regularnie uaktualnianej wersji Technical Preview Windowsa 10 zbliża się do szczęśliwego finału. Miliony testerów, tysiące zgłoszeń oraz próśb, rosnące zadowolenie i zwiększająca się z każdym dniem niecierpliwość w oczekiwaniu - tak w kilkunastu słowach można opisać kilka ostatnich miesięcy. 29 lipca to dzień, gdy użytkownicy będą już mogli zdecydować się na aktualizację swojego systemu do najnowszego wydania. Jak będzie to przebiegało? Właśnie tak.

Jeden z naszych Czytelników, Adam Witeczek, któremu dziękujemy za kontakt, podzielił się zrzutami ekranu powiadomienia o dostępności rezerwacji bezpłatnego uaktualnienia swojego systemu (Windows 8.1) do Windows 10. Po kliknięciu na dymek otworzy się nowe okienko, w którym to wyjaśnione zostaje, że już dziś możliwe jest potwierdzenie chęci zaktualizowania (upgrade'u) systemu. Oprócz tego, możemy również poznać najważniejsze zdaniem Microsoftu nowości i zmiany w Windows 10.

Samo uaktualnienie jest naturalnie nieodpłatne, a potrzebne pliki zostaną pobrane jak tylko zostaną udostępnione. Gdy tak się stanie, otrzymamy kolejne powiadomienie o dostępności rozpoczęcia procesu uaktualnienia systemu. Wtedy należy jedynie uzbroić się w cierpliwość, zaczekać na zakończenie instalacji i po wszystkim Windows 10 będzie do naszej dyspozycji. Co ciekawe, pliki Windows 10 będą pobierane na przestrzeni kolejnych tygodni, a 29. lipca przejdziemy od razu do instalacji Windows 10.

Notyfikacja o dostępności rezerwacji Windows 10 pojawi się u użytkowników Windows 7 oraz Windows 8, dodam jedynie, że na żadnym z moich urządzeń jeszcze się jej nie doczekałem  i ja również otrzymałem takowe powiadomienie, więc zdecydowałem się zarezerwować miejsce "w kolejce" po Windows 10, Faktem jest, że uzyskaliśmy kolejne potwierdzenie planów Microsoftu, na dotarcie do jak największej liczby użytkowników i przekonanie ich do skorzystania z najnowszej wersji systemu.

Aktulizacja: do wpisu dodano autorskie zrzuty ekranu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu